PTT’de soy ağacı yoğunluğu

Soy ağacı uygulamasının açılmasıyla, soyunu merak eden  herkes, e-devlet üzerinden sorgulama yapmaya başladı. E-devlet girişi için şifresini bilmeyenler ise soluğu PTT’de aldı.

e-Devlet tarafından yeni bir hizmet olarak sunulan soy ağacı sorgulaması,  herkes tarafından büyük bir rağbet gördü. Açıldığı ilk günden bu yana milyonlarca kişinin soy ağacı sorgulama ekranını kullanmaya çalışmasıyla geçtiğimiz günlerde sistem erişime kapanmıştı. Aradan geçen bir haftanın sonunda uygulama yeniden başladı ve 10 milyondan fazla insan soy ağacı sorgulaması gerçekleştirdi.
e-Devlet’te açılan soy ağacı sorgulamada bazı teknik sorunlar da yaşandı. Örneğin; vatandaşların bazısı kolayca soy ağacı bilgisini alabilirken, diğer yandan bazı vatandaşlar ise ‘Alt ve Üst Soy belgeniz e-Devlet üzerinden üretilememektedir. Lütfen belge temini için en yakın İlçe Nüfus Müdürlüğüne müracaat ediniz.” hata mesajıyla karşılaştı.

e-Devlet giriş şifresini bilmeyen vatandaşlar ise soluğu PTT’lerde aldı. PTT görevlilerinin verdiği bilgiye göre özellikle gençler, PTT’nin yolunu tutarak soy ağacı uygulamasını kullanabilmek için şifre alıyor.

Yıldız Sağlam

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com