Koç’a koç gibi izin

Yaptıklarıyla son yıllarda Çanakkale Belediyespor’un ismine gölge düşüren Baş antrenör Üzeyir Özdurak, başarısızlığından dolayı kulüple fiili ilişkisi kesilip izinli sayılıyor.

Bilindiği gibi göreve geldiği yıl, Bosnalı altyapı projesi ile kulübü yaklaşık 250 -300 bin lira zarara sokan, ardından da hiçbir hesap vermeden bu projeyi iptal eden isim olan Özdurak’a zorunlu izin verildi. Kulüp sitesinden kamuoyuna duyuru yapıldı. Bilindiği gibi yönetim tarafından Özdurak ile sezon ortasında kulübü bağlayıcı imzalar atılmıştı. Özdurak’ın sözleşmeden doğan haklarını istediği öğrenildi.

En son hayati değeri olan Beşiktaş maçı öncesi takımı kampta yalnız bırakıp İstanbul’da oğlunun evine giden Özdurak, olayın ortaya çıkması ve maçın kaybedilmesinin ardından yönetim kurulu tarafından işine son verilmesini sağlamaya çalışıyor. Çanakkale Belediyespor yönetimi ortak karar alarak Özdurak’a ikinci bir emre kadar izin belgesini verdi.

Tesislere girmeyecek, oyuncularla görüşmeyecek.

Yönetim tarafından kendisine izin verilen Üzeyir Özdurak, bugünden itibaren belediye spor tesislerine giremeyecek. Hiçbir oyuncu ve tesis çalışanı, takım çalışanı ile de görüşme yapamayacak. Hafta sonu Fenerbahçe maçına da takımı yardımcı antrenör İbrahim Çadır hazırlayacak. Özdurak ile iki artı bir yıllık sözleşme imzalanmıştı.

Başkan İsmet Güneşhan, takımın kan değişikliğine gidilmesinin en önemli nedeninin başarısız sonuçlar olduğunu, Çanakkale voleybol severlere layık oldukları şekilde ligi bitireceklerini, geçtiğimiz yıllarda elde edilen başarıları tekrarlamak için ne gerekiyorsa yapacaklarını belirtti. Başkan Güneşhan, yeni teknik direktörün kim olacağı konusunda da önümüzdeki günler içersinde net açıklama yapılacağını da sözlerine ekledi.

Güngör Yıldız,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com