Çanlı işçilere yüzde 15 zam

Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu belediyede çalışan kadrolu işçiler için Hizmet-iş Sendikası Çanakkale İl Başkanlığı ile masaya oturdu. İşçilerin taban ücretlerine ve sosyal haklarına yapılacak zamlar ile ilgili görüşmelerin yapıldığı toplantıda belediye işçilerinin yüzünü güldürecek sonuca ulaşıldı.

Çan Belediyesi haberine göre; Hizmet-İş Sendikası Çanakkale İl Başkanlığı ile Çan Belediyesi arasında imzalanan toplu iş sözleşmesi sonucu taban ücretlerde %12, sosyal haklarda %15 zam yapıldı.

Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu yaptığı açıklamada; “Çan ilçemizin güzelleşmesi için canla başla çalışan işçi arkadaşlarımıza yapılan bu zamlar helal olsun. Fazlasıyla hak etmişlerdir. İşçilerimiz ilçemiz ve vatandaşımız için alın teri dökmektedirler. Bizde alın terlerinin karşılığını verebilmek için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Belediyemizde taşeron şirket altında çalışan işçi arkadaşlarımızı da Belediyenin kendi şirketine geçiriyoruz. Hep birlikte Çanakkalemizin en güzel ilçesi Çan’a daha iyi hizmet verebilmek için çalışacağız. Belediyemiz ve çalışanlarımıza hayırlı olsun. Sendika İl Başkanımıza da teşekkür ederim.” İfadelerini kullandı.

İmza töreni, Başkan Abdurrahman Kuzu’ya Hizmet-İş Sendikasınca 15 Temmuz Gazisi tarafından yapılan Türk Bayrağı işlemeli tablo hediye edilmesinin ardından sona erdi.

Haber MerkeziBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com