“Onurlu Geçmişten Erdemli Geleceğe”

Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü öncülüğünde, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi iş birliğinde düzenlenen eğitim çalıştayı; Vali Yardımcısı Ali Candan, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan, ÇOMÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Salih Zeki Genç, İŞKUR Müdürü Ali Çalışkan ve ilçe Milli Eğitim Müdürleri’nin katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü öncülüğünde gerçekleşen “Eğitimde Çanakkale” çalıştayı dün sabah saatlerinde Kolin Otel’de gerçekleştirildi. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin katkılarıyla gerçekleşen çalıştaya; Vali Yardımcısı Ali Candan, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan, ÇOMÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Salih Zeki Genç, İŞKUR Müdürü Ali Çalışkan ve ilçe Milli Eğitim Müdürleri ve öğretmenler katılım sağladı.

“Onurlu Geçmişten Erdemli Geleceğe” başlığıyla gerçekleşen çalıştayda açılış konuşmasını yapan Çanakkale Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan; “Şuna inanıyorum ki; çalıştay sonucunda oluşturulacak eylem planının uygulanmasındaki kararlılığımız ve güçlü irademiz, Çanakkale ölçeğinde geliştirilecek politikanın hayata geçirilmesinde olumlu katkı sağlayacaktır. İnanıyoruz ki tüm çocuklarımızın iyi eğitim alması konusunda büyük mesafeler alınacaktır. Çanakkale eğitim camiası olarak onurlu geçmişten erdemli geleceğe yürüdüğümüz bu yolda, tüm paydaşlarımızla birlikte karar verip beraber yürüyelim. Bu bizim çalıştayımızda ana temamız olacaktır. Tüm katılımcılara teşekkür ediyorum. Bu çalıştayı kendi adıma önemsiyorum. Katılımcılarımızın da görüş ve önerileri de çok önemli. Çanakkale’de Milli Eğitim Müdürü olarak göreve başladığımızdan bu yana özellikle eğitim fakültemizde temas kuruyoruz. Çünkü bu birlikte yürütülecek önemli bir görevdi. Bizlere katkıları çok oldu.Okul ve kurumlarımız, eğitim fakültemizi bu işten uzakta tutmadan iş birliği içerisinde olacağız.” dedi.

“Çanakkale 2013 Eğitim Vizyonu”
“Çanakkale 2023 eğitim vizyonu.” diyerek ikinci çalışmadan bahseden Özkan sözlerini şöyle sürdürdü: “Geçen 3-4 ayda süreçte ben bunun okullarımızda, kurumlarımızda katkı sağlandığını ve ciddiye alındığını görmekten de ayrıca memnuniyetimi buradan paylaşmak istiyorum.Burada temel amacımız okullarımıza ek külfet getirmeden, bakanlığımızca belirlenen politikaların uygulamalarını saha içerisinde etkili bir şekilde uygulanarak, görünür kılınması. Yıl sonunda da bununla ilgili bir değerlendirme yaparak kamuoyu ile paylaşmayı umuyoruz.İkinci önemli çalışmamız; okul yönetimi-öğrenci-veliyi daha yakın tutma anlamında proje çalışmamız sağlandı. Biz ailelerimiz ve okul yönetimlerini ziyaret etmek ve bu yakınlaşmayı sağlamak istiyoruz. Çünkü öğrencimiz bizim her şeyimiz. Okulda görmek yeterli değil. Bu hem çocuk hem okul yönetimleri açısından katkı sağlıyor. Geçen dönem yaklaşık 30 ev ziyaret ettik. Vatandaşlarımızın okul ve kurum memnuniyetlerini oradan görmek ayrıca ayrı memnuniyet. Yeni dönemin popüler kavramı kodlama. Kodlama eğitimi. Çanakkale’de başka yerlerden farklı olan çalışmamız “Masallarla Kodlama” başlığıyla okul öncesine dönük özgün bir çalışma. İnşallah katkı sağlayacak. Buradan algoritma mantığı çocuklarımıza teknolojik bir araç-gerece temas etmeden onlara kazandırmayı amaçlıyor.”

“Eğitim Masaya Yatırılıyor”
Vali Yardımcısı Ali Candan, açılış konuşmasında şöyle dedi: “Öncelikle çalıştayın hayırlı olmasını diliyorum. Gerçekten çok güzel bir çalışma. Eğitimdeki tüm paydaşların bir araya gelmesi çok çok önemli. Herkesin söyleyeceği bir şeyler var ve beyin fırtınası gerçekleştirilecek. Eğitim burada 7 ayrı masada masaya yatırılıyor. Varsa sorun ve sıkıntıların giderilmesi daha iyinin nasıl hareket edilebileceği açısından gerçekten çok önemli. Bir de burada teori ile pratik bir araya geliyor. Üniversiteden dekanımız burada, kurum ve kuruluşlar, öğretmenler, veliler tüm paydaşlar bir araya geliyor.”

Konuşmaların ardından 7 masada eğitimciler bir araya gelerek; “Öğrenme ve Öğretme Süreci, Yenilikçi Öğretim Metotları, Çanakkale Kültürü ve Gelişimi, Değerler ve Eğitimi, Bağımlılık ve Siber Zorbalık” konularını ele aldı.

Yıldız SağlamBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com