Evlilik bir halk sağlığı sorunu mudur?

Bazı insanların, bazı şeyleri nasıl olup da anlamadığını ben de anlamıyorum!  Birileri de benim bu bazı şeyleri, nasıl olup da anlamadığımı anlamıyor! Ben de bu anlamayanların, benim bazı şeyleri anlamadığımı nasıl olup da anlamadıklarını anlamıyorum!

Bir önceki akşam ana haber bülteninde bir baba ağlıyordu yine. “Koruyamadım kızımı, bana sığındı, kocasına geri  gönderdim.” diyordu! Ha şunu bileydin, koruyamadın kızını. 19 yaşında bir çocuk annesi, bir yıllık yetişkin kızını koruyamadın. Çünkü korumak istemedin. Çünkü onu koruman demek, mahallede eş dost içinde dedikodulara maruz kalmak demekti. Onu koruman demek, evde sofraya iki tabak fazla koymak demekti. Ne gerek vardı!

Sonuç: Kadın hakka yürüdü! Baba ağlıyor! Anne suskun! Koca denen küçük kişi hapiste, bir kaç seneye aramızda! Çocuk şu anda boşlukta!

Yani artık kaçıncı bu! Sayıların önemi kalmadı. İstatistiklerin canı cehenneme! Artık konu hakkında o  kadar çok haber çıkıyor ki, halk bunu kabullendi, farkında mısınız?  Erkek şiddeti, cinayeti normal bir hal aldı. Çözüm politikaları falan kar etmez hale geldi! Neden! Yaptırım yok, ceza yok, eğitim yok, özgürlük yok, cehalet çok!

Ben buradan nasıl bir sonuca varayım! Şiddet Önleme ve İzleme Merkezleri önleyemedikleri şiddeti izliyor mu diyelim!

Evlilik bir halk sağlığı sorunudur diyelim de mutlu bir aileyi kurmayı başarmış insanların hakkını mı yiyelim!

İthal koca mı getirip bir de onu mu deneyelim!

Evlenmeyelim mi!

Çareler tükendi mi gerçekten? Babalara ayrı, kocalara ayrı eğitimler mi verelim!

Sabredelim mi?

Teknoloji ışık hızı ile ilerliyor. Uzmanlar bir çip geliştirsin! Kocanın beynine takalım,  abartılı tüm  eğilimleri  kadının isteğine bağlı harekete geçsin! Gerek görülmediği durumlarda stabil kalsın! Stabil: Bugünkü koca şiddetlerine bakıldığında normal insan ayarı anlamında!

Hangisi daha çare gibi geldi size!

Şanslı kadınlardan sayıyorum kendimi, her akşam eve çiçekler ile gelen bir yalancı da yok hayatımda, beni öldürme potansiyelini sürekli üzerinde barındıran bir vahşi model de!  Çözüm olarak ben çipleri tercih ediyorum.  Göz kontağı ile çalışsın! Bir bakayım, şiddet dursun, bir bakayım öldürme dürtüsü yok olsun!

Çünkü artık, kadınlarımız baba evlerinde emanet diye bıraktığı göz kontaklarını kaybetmiştir. Artık kadınlarımız babalarına baksa da karşılık alamaz hale gelmiştir!Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com