Eğitim-İş İstifaya Çağırdı

Sürekli değiştirilen eğitim sistemine Eğitim İş Çanakkale’den bir kez daha tepki geldi. Eğitim-İş, yaptığı açıklamada; hiç savunmadıkları TEOG’u bile bu yıl savunduklarını, öğrencileri düşündüklerini ve ilgilileri istifaya davet ettiklerini belirtti.

Eğitim -İş tarafından değişen eğitim sistemine tepki olarak yapılan açıklamada; “Eğitim öğretim yılı başından beri Cumhurbaşkanı’nın bir sözü ile başlayan liseye yerleştirme sorunu artarak devam ediyor. Aylardır konuşulan ve 1.2 milyon öğrenci ve velilerinin de yakından takip ettiği süreçle ilgili bakanlık hatadan dönsün böyle bir sistem alelacele uygulanamaz en azından bu yıl askıya alınıp gelecek yıl için ortak akıl ile bir sistem oluşturulsun dememize rağmen ısrarla bu yıl uygulayacağız diyen bakanlık şimdi de bir skandala imza attı. Yönetmelik değişikliği yayımlandı ve geçici madde olarak; “GEÇİCİ MADDE 9 – (1) Bu Yönetmelikte yer alan yerleştirme, nakil ve geçişlere ilişkin hükümler, 2018-2019 eğitim ve öğretim yılından itibaren ortaokul ile imam hatip ortaokullarının 8 inci sınıfını tamamlayıp ortaöğretim kurumlarına yerleşen öğrencileri kapsar.” hükmü konuldu. Bakanlık ne derse desin bu maddenin Türkçe’si; yeni sistem 2018-2019 sonunda uygulanacaktır. 2017-2018 eğitim öğretim yılı sonunda yani bu 2018 Haziran’ında uygulamaya imkan yoktur.” ifadeleri yer aldı.

“Derhal İstifaya Davet Ediyoruz”

Yapılan açıklamanın devamında şu cümlelere yer verildi: “MEB’in açıkladığı bu yönetmelik umarız yazıldığı gibidir! Umarız daha önce olduğu gibi liyakatsiz ve iş bilmez yöneticilerin yanlış ifadesi değildir. Evet hiç de savunmadığımız TEOG’un en azından bu yıl da kalmasını Eğitim-İş olarak savunduk. Çünkü biz öğrencilerimizi düşündük, ailelerini düşündük onlara stres yaratmanın yanlışlığına vurgu yaptık. Sonuçta öyle bir durumla karşı karşıyayız ki ne desek boş. Eğitim-İş olarak bugün 1.2 milyon öğrenciyi yeniden tartışmanın içine atan, streslerine stres katan, bu rezilliğe imza atanları derhal istifaya davet ediyoruz. Bizim için tek bir yavrumuzun gelecek hayalinin kıymeti büyüktür. Onların zamanından, emeğinden, duygularından çalmaya kimsenin hakkı yoktur. Bu bir skandaldır. Hızla gerekli açıklamalar yapılmalıdır.”

Haber Merkezi

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com