Vekil Öz, Çanspor Olayını Meclise Taşıdı

CHP Çanakkale Milletvekili TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Bülent Öz, Çanspor’lu futbolcuların yaşadığı sporda şiddet olayını, Çanspor formasını giyerek TBMM Genel Kurulunda söz aldı ve bir kez daha gündeme getirerek İçişleri Bakanı’na sorular yöneltti.

CHP’li Bülent ÖZ, geçtiğimiz günlerde İstanbul Sultangazispor deplasmanında şiddete maruz kalarak darp edilen Çanspor futbolcuları için Spor Bakanına ve İçişleri Bakanı’na soru önergesi vermiş, ilgili bakanlar tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını istemişti. CHP’li Bülent ÖZ, bu sefer de TBMM Genel Kurulu’nda söz alarak; “Çanspor 1946 yılından beri Çanlı hemşehrilerimizin gururu olarak futbolda mücadelesini sürdürmektedir.Ne yazık ki geçtiğimiz pazar günü Çanakkalemizin temsilcisi Çansporlu futbolcularımız, resimlerde de görüldüğü üzere, İstanbul’da Sultangazispor futbolcuları, taraftarları ve yöneticileri tarafından sahada hatta basına da yansıdığı gibi soyunma odalarına kadar girilerek öldüresiye darp edildiler. Bu vahşeti kabul etmiyoruz ve sorumluların gereken cezayı almalarını bekliyoruz.” dedi.

CHP’li Bülent ÖZ, Meclis Genel Kurulu’nda gerçekleştirdiği konuşmasında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya şu soruları yöneltti:

1- Maç öncesinde mülki idareciler tarafından yeterli güvenlik önlemi neden alınmamıştır?
2- Bundan sonra buna benzer vakaların yaşanmaması için ne gibi önlemler alınacaktır?

CHP Milletvekilleri’nin bulunduğu sıralardan destek alkışları geldiği konuşmasını “Çanlı hemşehrilerim bu soruların cevabını beklemektedir” diyerek tamamlayan CHP Çanakkale Milletvekili Bülent Öz, son olarak; “Futbolda şiddetin önüne geçilecek adımlar bir an önce atılmalı, ihmal ve hataları olanlar tespit edilerek Türk futbolunun önü açılmalıdır.” dedi.

Haber Merkezi

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com