Memur-Sen’den Afrin’e Tam Destek

Afrin’de yürütülen Zeytin Dalı Operasyonu’na kentteki STK’ların destek amaçlı birbiri ardına yapmış oldukları basın açıklamaları son sürat devam ediyor. Dün yağış altında Cumhuriyet Meydanı’nda Memur-Sen Çanakkale Şubesi üyeleri, Zeytin Dalı operasyonuna destek amaçlı basın açıklamasında bulundular. Açıklamaya destek olmak amacıyla AK Parti Merkez İlçe Başkanı Gültekin Yıldız da Cumhuriyet Meydanı’nda yer aldı.

Afrin’de yürütülen Zeytin Dalı operasyonuna kentten birbiri ardına destek açıklamaları gelmeye devam ediyor. Kentte bulunan STK temsilcilikleri birbiri ardına Afrin konulu basın açıklamaları düzenliyorlar. Son açıklama, dün saat 12.30’da Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleşti. Memur-Sen Çanakkale Şubesi Afrin’e destek amacıyla bir basın açıklaması okudular. Açıklamaya destek olmak amacıyla AK Parti Merkez İlçe Başkanı Gültekin Yıldız da katıldı.

Yağmur dolayısı ile önce Cumhuriyet Meydanı’ndan Memur-Sen merkezine alınan açıklama daha sonra tekrar Meydan’da yapılacak dendi. Meydanda okunan açıklama sırasında Memur-Sen’li üyelerin “Afrin’e destek olacaksak yağmur bizi etkilememeli.” söylemleri duyuldu.

Açıklamada, “Tüm Anadolu ayaktayız, Emperyalizme karşı savaştayız. Askerlerimiz vatanımızın bekası için Afrin’de Zeytin Dalı harekatını gerçekleştiriyor. Harekatın 26. günündeyiz. Yiğitlerimizin kimi şehitlik makamına, kimi gazilik mertebesine ulaştı. 31 yiğidimizi şehadete uğurladık. Vatan için her şehit düşen yiğidi Süleyman Şah, şehit düştükleri yerleri ise Süleyman Şah türbesi ilan ediyoruz. Zeytin Dalı harekatının gerekçelerini ve hedeflerini anlamakta zorlananlar, yanlış anlamakta çırpınanlar, çarpıtarak anlatmak için kıvrananlar var. Türkiye’nin terör örgütlerine karşı bitirici hamlesini savaş ilanı olarak anlayanlar var. Emperyal kulvarda, kapitalist blokta yer alan sözüm ona müttefik ülkelerin Türkiye’ye yönelik örtülü savaş ilanları var.

Emperyalizmin yerli lejyonerlerinin, kapitalizmin içerdeki sinsi işbirlikçilerinin algılarda oluşturmak istedikleri cepheyide ancak Afrin operasyonlarını doğru anlayarak dağıtabiliriz. Zeytin Dalı Türkiye’nin emperyalizme direnme iradesinin, emperyalizmin oluşturmak istediği düzeni red etme mücadelesinin adıdır. Afrin sömürgeciliği çökertecek iradenin kararlılığıdır. Emperyalizmin uluslar arası hukukun oluşturduğu sızıntılardan faydalanarak, bu hakikati gizlemeye çalışsada ortalığa saçılan durum bize herşeyi göstermektedir. Deaş’ı, PKK/PYD ve Fetö’yü bu noktadan değerlendirdiğimiz rakdirde ülkemizde son 5 yılda yaşananları daha iyi anlamış oluruz. DEAŞ, PKK/PYD ve Fetö arasındaki gizli ortaklık tüm çarpıklığı ile ortaya çıkmıştır. Afrin’de yürütülen operasyona karşı içeride karşıt bir cephe oluşturmak için ter dökenler bizim nazarımızda bu ittifakın tapınak şövalyeleridir.

Emperyalizm ülkemizden olduğu gibi medeniyet coğrafyasından da def edilecektir. Siviller ölüyor timsahın söyleminden ibarettir. Dost ve düşmanlar bu konuda Trükiye’nin ne kadar ince eleyip sık dokuduğunu bilmektedir. Terör örgütlerinin sivilleri ne kadar kullandığı herkesin malumudur. Bizler Memur-Sen ailesi olarak terörden ve çatışmadan arındırılmış, adil bir dünya istiyoruz” sözlerine yer verildi.

Tunahan ÜnsalBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.