Eşini Alan Çarşıya Koştu

Sevgililer Günü Çarşı Caddesi’ni çiçeklere ve kampanyalara bürüdü. Eşini yanına soluğu kuyumcularda aldı.

14 Şubat Sevgililer Günü’nün hafta içine gelmesi ve havanın yağmurlu olması altın satışlarını etkilese de bazı vatandaşlar yağmur çamur demedi, soluğu Çarşı Caddesi’nde aldı.

Altının gramı  geçtiğimiz sene aynı gün 144  TL iken, bu sene 163 TL oldu.Özellikle fantezi ürün denilen hediyelik altınlarda kuyumcular bir çok kampanya düzenledi.

Yağışlı ve kapalı havalarda altın satışları çok azalsa da hafta başından itibaren kuyumcular bariz bir hareketlilik yaşadı. Eşini yanına alan soluğu kuyumcu da aldı. 18 yıldır evli olan Şengül-Hüseyin Çetin mutlu olduklarını dile getirdi. Hüseyin Çetin; “Yıllardır süren bir evliliğimiz var. Karayollarında işçi olarak çalışıyorum. Her sene eşime sevgililer gününde hediye alırım. Altın günden güne pahalılaşıyor ama bu da bir yatırım sonuçta. Çok şiddet haberleri okuyoruz, görüyoruz. Bizim evliliğimizde hiç böyle bir olay yaşanmadı.” dedi.

Emniyet Kuyumculuğun sahibi Seyhan Çetin;“Hafta başından beri bir hareketlilik var. Havalar biraz olumsuz etkiledi ancak satışlar yine de güzel gidiyor. İnternet satışları bizi biraz etkiliyor. Çoğu insan oturduğu yerden hediyesini seçiyor.  Altın dönem dönem yükselişe geçiyor ama bu da onun kıymetini gösteriyor. Sürekli durağan kalsa kim altına yatırım yapar ki. Herkes o zaman banka faizlerine yönelir. Fantezi ürünlerde geçtiğimiz seneye oranla bir yükseliş var. Gram olarak ağırlaştıkta fiyat da o kadar yükseliyor, geçen seneye oranla fiyat farkı da daha belirgin ortaya çıkıyor.” dedi.

Favori Kuyumculuktan Sevcan Öztürk; “Artık yavaş yavaş insanların öncelikleri değişiyor. Bu hafta belli bir hareket oldu, kampanyalı ürünlere eğilim var ancak günden güne de satışlar, geçtiğimiz seneye oranla düşüyor.” dedi.

Temizay Kuyumculuk Metin Karasu; “Bu sene pek satış olmadı ama havaların da bunda etkisi büyük oldu. Altın satışı balık satışı gibi, havaya bağlı. Kampanyalı ürünlere daha çok bakan oluyor. Genelde pırlanta alan oluyor.” dedi.

Çarşı içerisinde çiçekçiler de yerini aldı, bir çiçekçi banka merdivenlerine kadar her yere çiçeklerini yerleştirdi.

Dilek Akşen

 , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com