Öncelik Yayada

Çanakkale’de kentin bir çok noktasında olumlu hareketler görmek mümkün hale geldi. Son zamanlarda yayalar üzerinde uygulanan olumlu düzenlemeler vatandaşın dikkatinden kaçmadı. Kentte bir çok yolda yaya öncelikli alan projesi başladı.

Kentin son zamanlarda en can sıkıcı olumsuzluklarından olan trafik sorunu halen daha çözülmeyi bekliyor. Çanakkale’nin nüfusu gün geçtikçe artarken, nüfusa bağlı olarak araç sayısında da ciddi artışlar meydana geldi. Çanakkale’de hemen hemen her ay araç sayısında TÜİK istatistiklerine göre yüzde 5’lik artış meydana geldi. İçinde bulunduğumuz gün itibari ile Çanakkale’de trafiğe kayıtlı 40 bin araç bulunuyor. Hal böyle olunca uzun trafik ışıklarında ve dar yollarda köşe kapmaca oynayan vatandaş içinden çıkılamaz bir sorunun içerisinde konumlandı.

Çanakkale’de trafik sorununun günden güne hissedilir düzeyde artmasına kentte yeni yeni önlemler alınıyor. Bu önlemler araç sürücülerini ve yayaları ilgilendiren önlemler oldu. Kentte bir çok noktada yaya öncelikli yol tabelaları yerleştirildi. İskele Meydanı’nda ve İnönü Caddesi üzerinde görülen tabelalar dikkatli gözlerden kaçmadı. Vatandaş modern ülkelerde görmeye alışık olunan görüntülerin Çanakkale’de neden olamayacağını sorguladı. Kent halkı yaya geçidi projelerinin daha da yaygınlaştırılarak kentin her alanında uygulanır olması gerektiğini vurguladı.

Tunahan ÜnsalBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com