KORKMA!

Şu kopan fırtına, Türk ordusudur yâ Rabbi. Senin uğrunda ölen ordu, budur yâ Rabbi. Tâ ki yükselsin ezanlarla müeyyed nâmın, Galip et, çünkü bu son ordusudur İslâm’ın!

Ne diyordu Akif; Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak. Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak. Karabük’te, Afrin Şehidimiz, Astsubay Ömer Bilal Akpınar’ın, cenaze törenindeki kalabalığı görünce, Türk Milletinin, hiçbir güç karşısında yenilmeyeceğine inancımız, daha da arttı. Bu iman, bu inanç, bu kahramanlık hiçbir Millette yoktur. Kırk Çerisi ile Çin sarayını basan Kürşad’ız biz. Alparslan’ız. Yıldırım’ız, Fatih’iz.

“Ben size Savaşmayı değil, ölmeyi emrediyorum” diyen Mustafa Kemal Atatürk’ün, emanetini, sonsuza kadar korumaya yeminli, Türk Milletiyiz biz.

Yiğitler kan döker, bayrak solmaya, Anadolu başlar, vatan olmaya… Kızılelma’ya hey… Kızılelma’ya!

En güzel marşını vurmadan mehter Ya Allah… Bismillah… Allahü ekber.

BİRİZ, İRİYİZ, DİRİYİZ

İçimizdeki hainlere inat, bir olmalıyız. İri olmalıyız, diri olmalıyız. Unutmayınız. Eğer biz bu teröristlerle, Suriye’de, Kuzey Irakta mücadele etmez isek, yarın, Toroslar’da, Cudi’de, Tokat’da, Türkiye içinde, mücadele etmek zorunda kalacaktık. Şehitlerimize Allahtan rahmet diliyoruz. Yüce Rabbimiz, acılı, ailelerine Sabrı-ı,Cemil İhsan etsin. Ne Mutlu Türküm Diyene. Ne Mutlu, Al Bayrak için toprağa düşenlere. Ne Mutlu; Şehitlerimizin kanı ile sulanmış, bu kutsal vatanın korunması için, evlat yetiştirip,”Kınalı Kuzularını”,vatan savunması için askere gönderen analar. Böyle kahraman bir milletin ferdi olduğumuz için, Ne Mutlu bizlere. Ol deyince Ol’duran Yüce Mevla, Ordumuzu Muzaffer eylesin. Yazımızı, Niyazi Yıldırım Gençosmanoğlu’nun, bir şiiri ile bitiriyoruz.

Dön ardına bir bak hele Hatırına neler gele… Dar boğazda ÇANAKKALE Tarihin en zor meydanı!

Git danış büyük ceddine, Sor doğuda Çin seddine, Girmek kimlerin haddine Kırk Bismillahla girdiğin Meydan, şimdi kir meydanı.

İtibar olmazsa ere Düşmana kim göğüs gere? Kör dövüşü olan yere Derler elbet kör meydanı!

Uyanınca Türk’ün özü, Gerçekleşir Tanrı sözü… Olur, bir gün şu yeryüzü, İnsanlığın hür meydanı!

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com