Kordonda yeni güvenlik önlemleri

Kentin simgesi olan ve her gün defalarca kez yüzlerce vatandaşın kullandığı kordonda yapılan bir düzenleme dikkat çekti. Kordonda marinada bulunan koruma demirlerinin aynısı balıkçı kayıklarının olduğu alana da yapıldı. Koruma demirlerinin yanı sıra bölgeye güvenlik kameraları da yerleştirildi.

Kentin simgesi olan ve üzerinde en ufak bir değişiklik yapıldığında bile dikkat çeken kordonda yeni bir düzenleme gözlerden kaçmadı. Her gün defalarca kez yüzlerce insanın kullanıldığı ve yürüyüş yaptığı kordonda balıkçı kayıklarının oluğu alana korkuluk demirleri yerleştirildi. Korkuluk demirleri uzunca bir süredir marinanın çevresinde güvenlik önlemi neticesinde kullanılıyordu. Daha önceki yıllarda balıkçı kayıklarının olduğu alanda böyle bir ihtiyaç söz konusu değilken vatandaşla kordon arasına korkuluk demiri yapılması tepki çekti. Bazı vatandaşlar ise güvenlik için korkuluk demirlerinin gereksinim olduğunu belirttiler.

Geçtiğimiz günlerde kordonda balıkçıların olduğu alanda destek demirleri yerleştirilmişti. Destek demirleri kayıkları bağlamak açısından kolaylık sağlarken kordonun zeminine destek oldu. Destek demirlerinin yanı sıra korkulukların inşa edilmesi de gözlerden kaçmadı. Demirlerin yanı sıra bölgeye yeni güvenlik kameraları da yerleştirildi. Vatandaşlar güvenlik kameralarının özellikle akşam saatlerinde ve gece vakitlerinde gerekli olduklarını dile getirdiler. Bazı vatandaşlar ise kameralara ve korkuluk demirlerine tepki gösterdi.

Tunahan ÜnsalBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com