“İstihdam alanları AKP eliyle yok edildi”

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Gültekin Yıldız’ın 9 Şubat tarihli basın açıklamasının ardından CHP Merkez İlçe Başkanlığı’ndan cevap gecikmedi. İmar konusunda CHP Merkez İlçe yötemi yapmış oldukları basın açıklamasında “İmar Çanakkale Belediyesi’nin hiçbir zaman ana gündem maddesi olmamıştır” vurgusu yaptı.

Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Gültekin Yıldız’ın 9 Şubat tarihinde Çanakkale’deki imarlar ile ilgili yapmış olduğu basın açıklamasına CHP Merkez İlçe yönetiminden yanıt gecikmedi. CHP Merkez İlçe Başkanlığı dün yaptığı basın açıklamasında “İmar Çanakkale Belediyesi’nin hiçbir zaman ana gündem maddesi olmamıştır” vurgusu yaptı.

“İMAR KONUSUNDA DÜZENLEMELERE AKP’Lİ MECLİS ÜYELERİ DE OY VERDİLER”

Açıklamada,Sayın Yıldız’ın belirttiğinin aksine imar konusu Çanakkale Belediye Meclisinin hiçbir zaman ana gündemi olmamıştır. Çanakkale Belediye Meclisi, Çanakkale halkının yereldeki tüm hizmetlerinden sorumludur. Kaldı ki bu hizmetleri yerine getirirken de Çanakkale halkının tüm hassasiyetlerini gözetmekte, insan odaklı bir anlayışla hareket etmektedir. İmar konusu da bu hizmetlerden sadece biridir. İmar Komisyonu toplantısında söz konusu düzenleme AKP’li meclis üyesinin de katılımıyla oy birliğiyle kabul edilmiş ve meclise sunulmuştur. Meclisteki oylama da ise AKP’li üye komisyonda kabul verdiği düzenlemeye mecliste çekimser kalmıştır. Düzenleme oy çokluğuyla meclisten geçmiştir.

“BU BİLE AKP’NİN YETERSİZLİĞİNİN GÖSTERGESİDİR”

Grup Başkanvekilimiz Sn. Adnan Güler’in ve İl Başkanımız Sn. İsmet Güneşhan’ın bu düzenleme ile ilgili açıklama yapmasına ve kamuoyunu aydınlatmasına rağmen AKP’li yöneticilerin her seferinde bunu gündeme taşıması, gelecek adına “siyasi rant” sağlama çabasından öte bir şey ifade etmemektedir. Bu bile AKP’li yöneticilerin Çanakkale’de siyaset üretme konusunda ne kadar yetersiz kaldıklarının göstergesidir. Çanakkale Belediyesi Çanakkale’yi hiçbir zaman hiçbir gruba parsel parsel satmamış, Çanakkale’nin siluetini gökdelenlere boğmamış; Çanakkale ‘ye hiçbir zaman  ihanet etmemiş, kandırılmamış, aldatılmamış ve af dileyecek bir duruma düşmemiştir.

“AKP İKTİDARI TEKEL’İ SATTI”

AKP iktidarı TEKEL’e ait Alkollü İçkiler Sanayi ve Ticaret A.Ş’yi 2003 yılında 292 milyon dolara Nurol- Limak – Özaltın – Tütsab ortak girişim grubuna satmıştır. Bu satışla TEKEL’in 18 il ve ilçedeki fabrikaları (ÇANAKKALE’DEKİ KANYAK FABRİKASININ DA İÇİNDE OLDUĞU), depo ve arsaları, kasasındaki  dönemin 384.4 Trilyon TL parası ve 70 Milyar TL değerindeki içkisi ile birlikte devredildi. Satın alan grup, Mey’i 3 yıl sonra şirketin yüzde 92 ‘sini 810 milyon dolara Amerikan Texas Pacific Group ‘a sattı. Bu ABD’li firma da MEY’i 2.1 Milyar Dolara Jhonny Walker viski ve Guiness biranın sahibi İngiliz Diago’ya sattı.

“KANYAK FABRİKASI İLE BİR İSTİHDAM MERKEZİ DAHA AKP ELİYLE YOK EDİLDİ”

Çanakkale’deki kanyak fabrikasının kapatılmasıyla geçimini bu fabrikaya üzüm satarak sağlayan binlerce üzüm üreticisi çiftçi bağlarını sökmüş, bir üretim ve istihdam merkezi daha AKP eliyle yok edilmiştir.

Görüldüğü üzere bugün Türk Telekom’un satışında hükümetlerinin hata yaptığını itiraf edenler aynı hatayı maalesef TEKEL’de, PETKİM’de, SÜMERBANK’ta ve daha nicelerinde de yapmıştır. Bu sahil düzenlemesi, AKP iktidarı sırasında rant için kapatılan, satılan ve yok edilen fabrikaların enkazları üzerinde yükselecek, Çanakkale halkının hizmetine sunulacaktır. Bu düzenleme, hiçbir kişi ya da kuruma rant sağlama amacı gütmemekte, aksine virane halde bulunan alanları Çanakkale halkının hizmetine sunmaktadır” cümlelerine yer verildi.

Haber Merkezi

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com