Savaştayız fark ettiniz mi?

Suriye sınırında başlatılan Zeytin Dalı harekâtı tüm hızı ile devam ediyor. Hafta sonu anaların gözyaşları pınar olup aktı. Türk halkı savaş halinde olduğumuzu, bir günde 12 şehit haberi ile anlamış oldu.

Siyasetçiler savaşı bile iç siyasete alet edip halkı birbirine düşürmeye çalışırken, ateş düştüğü yeri yakmaya devam ediyor. Klavye kahramanları da beylik sözlerle şehitlerimizin ardından başsağlığı dileme yarışını sürdürüyor. Gün hamaset günü değil, gün birlik beraberlik ve düşmanlarımızın kimler olduğunu tartışarak, kanıtlarını ortaya koyarak bilme, öğrenme günüdür.

Çanakkale’de başta siyasi partiler ve temsilcileri olmak üzere resmi dairelerle birlikte yaşamı biraz ağırlaştıralım. Cumhurbaşkanımız, başta başbakanımız ve diğer liderler de verdikleri demeçlerle toplumu ayrıştırma yerine, birlikte olma dilini tercih etmelidirler. Kongrelere gidip topluma da birlik beraberlik mesajlarını ileterek, siyaseti ve yaşamı normalleştirmenin yolları açılmalıdır. Savaşta olduğumuzu unutmamalıyız.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com