Gökhan’dan yürek yakan mesaj

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, 3 yıl önce Mersin’de, genç yaşında vahşice katledilen ve ayrıntılarıyla yüreğimizi yakan Özgecan Aslan için anma mesajı yayınladı.

Kadın olmanın gün be gün zorlaştığından bahseden Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Özgecan Aslan’ı anma mesajında şu ifadelerle, bir kez daha tüm gerçekliğiyle kadın cinayetleri gerçeğini göze soktu;

“VAHŞETE SEYİRCİ KALMAK DA SUÇA ORTAK OLMAKTIR”

“Kadın olmanın, günden güne zorlaştığı ülkemizde uzun zamandır kadının beynine, bedenine, düşüncesine, varlığına kast eden kara bulutlar dolaşıyor. Her ne zaman kadına yönelik şiddetten, tacizden bahsetsek, yüreklerimiz yansa, toplumumuzda ilk konuşulan kadının kendisi oluyor. Kadının etek boyu, saçı, makyajı, yaşam tarzı yaşanan vahşetin ve failinin önüne geçiyor. Tahrik indiriminden, iyi halden bahsediliyor fakat yitip giden kadınlarımızın hayatlarından bahsedilmiyor. Zaman geçtikçe, kadınlarımızı isimleriyle değil, sayılarla anmaya başlıyoruz. Şunu belirtmeliyim ki; kadına, çocuğa, tüm canlılara yönelik yapılan bütün kötü niyetli eylemleri gerçekleştirmek büyük bir insanlık suçudur ve bu vahşete seyirci kalmak da o suça ortak olmaktan başka bir şey değildir.”

“MÜCADELEYE DURMADAN DEVAM EDECEĞİZ”

“Kadınlar uzun zamandır özgür, adil ve eşit bir yaşam için mücadele ediyorlar. Bizler ne zaman yaşanan vahşeti, adalet ve hukuk nezdinde tartışmaya başlar, bunun toplumsal bir sorun olma yolunda hızla ilerlediğini kabul eder ve her zeminde gerekli önlemleri almak için hep birlikte harekete geçersek, Türkiye’de kadınların uzun zamandır talep ettikleri insani yaşamın kapıları bir nebze olsun aralanmış olacak, bu zorlu mücadelenin yolunda bir ışık belirecektir.

İnsanlıktan ve vicdandan uzak, akıllara durgunluk verecek acımasızlık ve aymazlıkla işlenen tüm kadın cinayetlerinde bir simge olan, gencecik yaşında vahşice katledilen kızımız Özgecan Aslan’ı ölümünün 3. yıl dönümünde rahmetle anıyor, kadın cinayetlerini durdurmak adına verdiğimiz mücadeleye durmadan devam edeceğimizi bildirmek istiyorum.”

Haber MerkeziBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com