Çiftçi aileler yarışıyor

Çanakkale Ziraat Odası ve İl, Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından Akçapınar köyünde Eğitim ve Çiftçi Aileler Yarışıyor Programı düzenlendi.

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve Çanakkale Ziraat Odası işbirliğinde önceki akşam Akçapınar Köyünde Eğitim ve Çiftçi Aileler Yarışıyor Programı düzenlendi.

“TARIM HER GÜN DEĞİŞİYOR VE GELİŞİYOR”

Programda konuşan Çanakkale Ziraat Odası Başkanı İsmail Kaya, “Çiftçi Aileleri Tarımsal Eğitimi ve Bilgi Yarışması” projesini elimizden geldiği kadar, ulaşabildiğimiz kadar, altyapısı olan köylerimizde bu eğitimi verip yarışmalarımızı yapacağız.Bizim çok önemsediğimiz ve size çok faydalı olabileceğini düşündüğümüz bir proje. Tarım her gün değişiyor, her gün gelişiyor. Bu değişikliklerden ve gelişmelerden bizim üreticimizin her daim haberdar olması bizim için ve Bakanlığımız için çok önemli. Buradaki asıl amacımız, üreticilerimize, yeni bilgileri, yeni teknolojileri aktarmak. Ayrıca kuzu, oğlak ve buzağı ölümlerinin önlenmesi, Tarım Sigortaları, bitki hastalıklarınla mücadele noktasında birlikte hareket etmenin son derece önemli” açıklamalarında bulundu.

Verilen eğitim sonrasında isteyen üreticiler yarışmaya katıldı. Yapılan yarışma sonrasında üreticilere ödülleri verildi.

Haber MerkeziBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com