Vatandaşın iç sesi boyandı

Fevzipaşa Mahallesi Zafer Meydanı üzerinde yer alan elektrik trafosu Çanakkale Belediyesi ekiplerince boyandı. Trafo üzerinde yer alan yazılar ve simgeler boyanarak kapatıldı.

Geçtiğimiz günlerde Gündem Gazetesi bünyesi altında bir sokak röportajına daha imza attık. Vatandaşlar Çanakkale’nin büyükşehir olma durumuna yorumlarda bulundular. Büyükşehir olma yolunda hızla ilerleyen Çanakkale halkı, büyükşehirin gereklilik olduğunu vurguladı. Sebeplerine bakıldığında ise vatandaşın ağzından, kültür ve sanat faaliyetleri artar, sanayi gelişir, işsizlik azalır, kent daha tanınır hale gelir yorumları döküldü. Tam bu noktada vatandaş kentte gördüğü eksiklikleri, derdini, sıkıntısını trafolara, bina duvarlarına yazmaya devam ediyor.

Duvar yazıları arasında bazıları güldürürken, bazıları ise uzun uzun düşündürüyor. Çanakkale Belediyesi duvar yazılarına önlem aldı. Dün Fevzipaşa Mahallesi Zafer Meydanı üzerinde yer alan elektrik trafosundaki yazılar boyanarak kapatıldı. Trafonun her yanı aynı boya ile boyanırken duvar yazıları boya altında kaldı. Duvar yazıların boyanarak kapatılması halkın tekrar yazı yazmasını engeller mi bilinmez ama sorunlar devam ettikçe vatandaş bir şekilde kendini ifade etmenin yollarını arıyor.

Tunahan ÜnsalBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com