İYİ Partili çakmaklar

İYİ Parti 25 Ekim 2017 itibariyle kurularak Türkiye’de bulunan siyasi partilere bir yenisini ekledi. Kısa süre önce kurulan partinin logosunda yer alan Kayı Boyu bayrağının, çakmaklarda bile yer etmesi dikkat çekti.
25 Ekim 2017’de kurulan İyi Parti’nin varlığı yavaş yavaş her alanda hissedilmeye başladı. Her gün hatta her an değişmesi mümkün olan siyasete bir renk bir seçenek daha eklendi. Siyasi partiler kanunu gereğince bir siyasi partinin kurulması 30 kişi ve İçişleri Bakanlığı’na yapılan bildirim yeterli. Gerisi miting, vaat ve halka seslenme sanatı… İYİ Parti küçümsenemeyecek bir girişle Türkiye siyasetindeki yerini aldı.


Diğer yandan girişimciliğin hakkını veren satıcılar, pazarlarını iyi araştırdı ve İyi Parti logoları çakmaklarda bile yer almaya başladı. Yağmur başlar başlamaz bir anda ortaya çıkan şemsiye satıcıları gibi bir anda İyi Parti çakmakları etrafta görülmeye başladı. Farklı bir açıdan talep olmayan bir ürünün üretiminin yapılmayacağı düşünüldüğünde; İyi Parti’nin daha yeni kurulmasına rağmen sade vatandaşlar tarafından benimsendiğini gösteriyor.
Çakmaklara sıradan bir girişimcilik örneği olarak da bakılabilir, halkın yeni bir partiyi çabuk kabul edip hayatın içine dahil etmesi olarak da görülebilir. Elbette ki her iki durum da Türkiye siyasetinde yeni bir partinin var olduğu gerçeğini değiştirmiyor.
Yıldız Sağlam

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com