Söz Konusu Geziyse Gerisi Teferruat (!)

İl Genel Meclisi Şubat ayı toplantıları bugün itibariyle sona erdi. Toplantılarda en çok neredeyse hiçbir konuda birlik olamayan ancak gezi söz konusu olduğunda ortak teklif sunan siyasi partilerin birlikteliği dikkat çekti.

Fırsat buldukça kültür ve turizm(!) amaçlı yurt dışı gezilerine çıkan il genel meclis üyeleri, geçtiğimiz yıl gittikleri Güney Kore gezisinin ardından bu yıl da Şubat sonunda Romanya’nın başkenti Bükreş’e gitmeyi planlıyor.

Meclis üyelerinin ve idare personellerinin 21-25 Şubat 2018 tarihleri arasında Romanya’da bulunması kararı, şubat toplantılarının üçüncü birleşiminde oybirliği ile alındı. AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Korkmaz, CHP Grup Başkanvekili Halil Behçet Erdal ve MHP Grup Başkanvekili Ali Koltuk imzalı teklifle 7 Şubat 2018’de alınan karar dolayısıyla, Romanya’daki Turizm Fuarına katılacak olan İl Genel Meclis Üyelerinin, 2018 Troia Yılı kapsamında tanıtım amacıyla Romanya’yı tercih etmeleri dikkat çekti.

8 Şubat 2018 tarihinde Özel İdaresi Genel Sekreteri ve Vali Yardımcısı Abdullah Köklü tarafından Çanakkale Valiliğine resmi yazıyla bildirilen kararda tarihi ve doğal güzelliklerinin tanıtımına katkı sağlamak ve kültürel düzeyde iletişim oluşturmak üzere inceleme gezisi yapılacağı ifadelerine yer verilirken, Bükreş’teki fuarın kente ve kent turizmine katkısının ne olacağı merak konusu oldu.

İzmir ve İstanbul’da uluslararası fuarlarda (EMITT) Çanakkale Valiliği ve Çanakkale Belediyesi tarafından üst düzey katılım ile gerçekleştirilen kent tanıtımına, il özel idaresinin Romanya turunun katkısının ne boyutta olacağı merak ediliyor.

Eylem Gözeldere

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com