“AKP var gücü ile saldırıyor”

Kongrede güven tazeleyen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çan İlçe Başkanı ve Yönetimi, dün öğlen saatlerinde Çanakkale Belediyesi Başkanı Ülgür Gökhan’a ziyarette bulundu.

Kalabalık bir ekiple Çan’dan Çanakkale’ye gelerek Çanakkale Belediyesi Başkanı Ülgür Gökhan’ı makamında ziyaret etti. Çan İlçe Başkanı Ümran Aydın ve Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, seçim değerlendirmelerinde bulunurken, Çan’ın hava kirliliğine de değindiler.

“ÇAN’IN HAVA KİRLİLİĞİ CAN SIKICI BOYUTLARA GELDİ”

Çan’dan gelen CHP İlçe teşkilatı hava kirliliğinden söz ederken Çan Belediye Başkanı’na göndermede bulunuldu. Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu’nun “Çan’ın havası temiz vallaha da billaha da temiz” sözlerine tepki geldi.  Çan’da faaliyette bulunan termik santral hava kirliliğine neden olarak Çan’ın üzerine kara bulutlar sermişti. Çan halkının bu konuda yaşadığı huzursuzluğu  ve çevre kirliliğini CHP Çan teşkilatı Başkan Gökhan’la istişare etti. Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ise konu ile ilgili, “Çan’da ki hava kirliliği hat safhaya ulaştı. Demek ki Çan Belediye Başkanı ile bizim kirlilik anlaşıyımız farklı. Ona göre öyle olabilir” dedi.

“AKP SÜREKLİ SALDIRIYOR. BASINDA ONLARIN ELİNDE”

Hava kirliliğinden sonra konu gelecek dönemde Türkiye’nin yaşayacağı seçimlere geldi. Ülgür Gökhan seçimlerle ilgili, “Çanakkale’nin bundan sonraki süreçte başarılı olması gerekiyor. Bundan sonra daha çok çalışmamız gerekiyor. Hepimizin üzerinde ayrı bir sorumluluk var. İyi çalışırsak daha önce olduğu gibi başarılı bir sonuç çıkartacağız. Çanakkale önemli bir nokta. Onun için AKP elinden geleni yapıyor. Sürekli saldırıyorlar. Basında AKP’nin elinde. Muhtarlar kahvaltısı köylerde ve ilçelerde iyi bir girişim örneği oluşturacaktır. Çan İlçe Başkanımız CHP Kurultayında iyi bir çalışma ortaya koydu. Çalışırsak başarılı olacağız” değerlendirmelerinde bulundu.

“EV EV GEZEREK DAHA ÇOK ÇALIŞMALIYIZ”

Gökhan’ın değerlendirmelerine CHP Çan İlçe Başkanı Av. Ümran Aydın, “Ben kahveleri gezerek seçim çalışması yapmayı doğru bulmuyorum. Kahvelerde konuşmamız bitse de biran önce televizyon izlesek diyen gözlerle karşılaşıyoruz. Ev ev gezmek daha mantıklı. Önümüzdeki süreçte daha çok çalışacağız” açıklamalarında bulundu.

Tunahan ÜnsalBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com