Yağdırdı Mevlam!

Kentte sabah saatlerinde başlayan yağışlar, Çanakkale tarımına da can oldu. İklim değişikliği sebebiyle yağışların bol olması gereken mevsimlerde suya hasret kalan çiftçiler, Mart, Nisan ve Mayıs aylarında yağmurun bol yağmasını dört gözle bekliyor. Gazetemizin bugünkü manşetinde yer alan “Yağdır Mevlam Su!” başlığıyla yazılan haber, İsmail Küçükkaya’nın sunduğu Çalar Saat programında bu sabah iklim değişikliği vurgusuyla yer alması dikkat çekti.

Gazetemizde bugün yer alan manşet haber ile FOX TV’de hafta içi her sabah yayınlanan, İsmail Küçükkaya’nın sunduğu Çalar Saat programına konuk olduk. Şubat ayına girilmesinden itibaren mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcaklıkların hububatlara olacak etkisinin olumsuz olacağı yönünde görüşlerin yer aldığı haber, bugünkü gazetemizde “Yağdır Mevlam Su!” başlığıyla yer aldı. İsmail Küçükkaya, programında yerel gazetelere yer verdiği bölümde; “Artık iklim bozulması yaşıyoruz. Tablo ortada; ‘Yağdır Mevlam Su’ boyutuna kadar geldik.” dedi.

Öte yandan günün ilk saatlerinden itibaren kenti etkisi altına alan yağmur günlük yaşamı zorlaştırsa da yüzleri güldürdü. Yine de çok daha fazlasına ihtiyaç duyulan yağmur, çiftçiyi umutlandırdı.

Yıldız Sağlam

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com