NEREDEN GELDİM DEME NE OLACAĞIM DE

Dün çılgın mühendislerimiz yeni bir sistem geliştirdi. Artık E-Devlet üzerinden soyumuzu, sopumuzu öğrenebileceğiz. E-Devlet’in geliştirmiş olduğu sistem, tüm Türkiye tarafından rağbet gördü. Vatandaş soyunu sopunu sistem üzerinden beklerken hop sistem çöktü. 3 dakikada soy garantili sistem soyu bulamadan çöktü. Teknolojide çığır açtığımız içinde bulunduğumuz bu günlerde ahalimiz dijital ürünlere merak sardı. Robotu ülkeye soktuk. Robot hadsizlik etti. Sevgili siyasimiz robotu azarladı. Robot neden Türkiye’ye geldiğini sorguladı. En sonunda ne yaptık ettik robot ahalimizden özür diledi. Memlekette robota diz çöktürdük. Teknoloji demişken E-Devlet dün hizmetlerini veremedi. Sistem soy ağacını merak eden vatandaşlarımız tarafından çökertildi. Hunların hangi kolundan olduğunu bulan amcam, hedefine ulaşmadan 18 yaşındaki kardeşim Trafik Tescil Müdürlüğü’ne sabıka kaydını götüremedi. Bir gencin daha ehliyet macerası başlamadan huzursuzluk verdi. Hunlardan mı, Selçuklulardan mı, yoksa Osmanlılardan mı? Mevlana’nın bir sözü hemen buraya denk geldi. Ne oldum deme ne olacağım de. Soyunu bilmeyen bertaraf olur mu?

 

Teknoloji demişken ekonomik bunalımda olan vatandaşımızın Iphone ile imtihanı günden güne telaşe veriyor. Kıt kanaat geçinerek, kendini sıkarak aldığı Iphone’a güncelleme gelince vatandaşımız soluğu Cumhuriyet Meydanı’nda mı alacak? Yakında Iphone’a güncelleme gelmesin diye Türkiye’de eylem yapılır mı? Memleketimin çılgın vatandaşları Hollanda protestosunda portakal kesmişlerdi. ABD protestosunda da Iphone’lar 2 gün kapalı kalır mı? Yine soru çok sorun çok cevap yok. Telaşe geçen günlerden birinde soyunu bulan dedesini aradı. Dede hakikaten biz şaşalı bir tohumdan geliyoruz dedi. Hunların kavimler göçünde uzun kilometreler yol kat ederek çıktıkları yolda kimlerle karşılaşıp, kız alıp verdikleri sorgulanmadı. Orta Asya’da, Kingan Dağları’nın olduğu coğrafyadan türeyen Türk toplumu, Çin ile Moğollar ile asırlar boyunca yakın ilişkiler kurmuştur. Türkler arasında Tatar, Türkmen, Kürt, Laz, Çerkez bütün kitleler mevcut olup birçok  yöresel dil dinlemiştir. Soyla uğraşacağımıza robota yoğunlaşsak bu iş olacak.

Gelecekte TBMM’de bizi robotlar temsil eder mi? Robotların karşısındaki insanın sözünü kesince özür dileyecek erdeme sahip olduklarını memleketimiz gördü. Benim oyum robotlara. E devlet üzerinden robotların soyu araştırıldığında Çanakkale çıkarsa Belediye Başkanımız da robot olsun mu?

Soydan girdik, soydan çıkalım. Nereden geldim deme, ne olacağım de!Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com