Motosikletin orada ne işi ola ki!

Cuma Pazarı’nın çıkışında bulunan Sarıçay’ın üzerinde yer alan köprüde işler karıştı. Köprünün girişinde ve çıkışında yer alan motosiklet giremez levhası hak getire olurken yayalar artık motosiklet sürücülerinden dolayı köprü de yürümekte zorluk çekiyor.

Kentte yer alan köprülerin üzerlerinde hep aynı sorun gündeme gelmeye devam ediyor. Sarıçay’ın üzerinde yer alan tahta köprüde, Cuma Pazarı’nın çıkışında yer alan sıralı köprülerde motosiklet sürücüleri yayaların yakasına yapıştı. Köprülerin üzerinde 1 saat gözlem yapıldığı zaman görülen manzara şaşırttı. Motosiklet giremez yazılı levhalara rağmen köprülerden 2 dakika içerisinde bir motosiklet geçtiği görüldü. Motosikletle ve otomobiller için o kadar çok ara, tali yol olmasına rağmen taşıtların halen yayalara ait köprüden geçmeleri ortalığı karıştı.

Cuma pazarının çıkışında bulunan ve motosikletlerin köprüden geçmelerinden rahatsız olan vatandaşlar sitemini gazetemiz ile paylaştılar. Kamu yararına çalışıyorsunuz sesimizi duyurun diyen vatandaşlar artık köprüde rahat rahat yürüyemediklerini belirttiler. Gerekli önlemlerin bir an önce alınmasını belirten vatandaş, zaman zaman motosikletlerin hızlı geçmesinden ötürü kaygılandıklarını dile getirdi. Köprünün girişine ve çıkışına sadece yayaların geçebileceği kadar açıklık bırakılmasını ve motosikletinde dubalardan dolayı geçemeyeceği fikrini öne süren v atandaş çözüm istedi. Duyarsız araç sürücüleri nihayetinde yine pes dedirtti.

İki insanın yan yana tam olarak sığdıkları köprüde, fotoğraflarda görüldüğü üzere motosikletlerden dolayı vatandaş zor anlar yaşıyor.

Tunahan ÜnsalBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com