AVM Hastalığı

Çanakkale’nin kangren olma yolunda ilerleyen otopark sorununa, zaman zaman çeşitli öneriler sunuluyor. Bu çözüm önerilerinden biri de yıkılacak olan Carrefour Market ve Alışveriş Merkezi’nin yerine katlı otopark yapılması… Otopark yerine AVM yapılacağını öğrenen yurttaşlar ise durumu; kentte hızla AVM hastalığının yayıldığı şeklinde özetledi.

Henüz net bir proje olmamasına rağmen gazetemize konuşan Emlak ve İstimlak Müdürü Zeki Çakır, bu temel sorun göz önünde tutularak yapılacak bir düzenleme ile alanın altının otopark, üstünün de AVM olarak planlandığını belirtti.
İsmetpaşa Mahallesi’nde bulunan Carrefour içinde bulunan dükkanlar yavaş yavaş boşaltılırken diğer yandan alanın akıbeti akıllarda soru işareti bırakıyor. Kamuoyunda ve basında yer alan haberlere bakıldığında ise yine birilerinin buraya AVM yapılması yönünde yönlendirmeler yapmaya çalıştığı gözlenildi. Vatandaşların görüşü sorulduğunda ise otopark sorunun Çanakkale için ilk sırada yer aldığını gözleniyor. Çözüm önerisi olarak ise merkezi bir yerde katlı otopark geliyor. Yetkili ve halkın görüşleri bu yöndeyken diğer yandan basından yer alan haberlerde alanın AVM olarak düzenleneceği yer aldı.

ALTI OTOPARK ÜSTÜ AVM

Görüşlerini aldığımız Çanakkale Belediyesi Emlak ve İstimlak Müdürü Zeki Çakır, konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı: “Carrefour’un mevcut halinin yenilenerek korunmasıyla altının da 2 katlı otopark olarak düzenlenmeyi düşünüyoruz. Tabi bu sadece bir düşünce. Henüz ortada bir şey yok. Belediye binası 3 katlı iken daha fazla kat çıkılması söz konusu değil. Oranın imar durumunun değiştirilmesi söz konusu değil. Orada mevcutta bir otopark ihtiyacı var. Bizim düşüncemiz altına 2 katı otopark yapıp aynı şekilde üst tarafını düzenleme yönünde. Belirlenmiş bir proje henüz yok. STK’lar ve mecliste de görüşülerek ilerleyen zamanlarda görüşülür.”

Bu arada yeni yapılmakta olan Belediye Sarayı’nın da yeterli otoparkının olmadığı ileri sürüldü.
Yıldız SağlamBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com