“Son nefesime kadar AK Partiliyim”

AK Parti Belediye Meclisi Üyesi Ali Altan, Ezine’de düzenlediği basın toplantısında yerel gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Ezine’de bir restoranda düzenlediği basın toplantısında, ilk olarak Afrin’deki “Zeytin Dalı” operasyonuna değinen AK Parti Belediye Meclisi Üyesi Ali Altan, “Rabbim öncelikle devlete, millete zeval vermesin. Şu an, Afrin’de çarpışan kahraman ordumuzu Allah muzaffer eylesin. Şehitlerimize rahmet dilerken Gazilerimize de acil şifalar diliyorum.” dedi.

Altan, ilçede yaşanan bazı olaylara da değinerek, “Ezine’de 2014 yılında aldığımız yerel seçim galibiyetinde o dönemde Başkan’a ve Ak Parti’ye destek veren herkesin emeği vardır. Seçimlerden sonra 4 yıl geçti. Şimdi bazıları benim adıma dedikodular üretiyor. Benim Ak Parti’den ayrılıp CHP’den aday olacağımı sağda solda konuşuyorlar. Bu tamamen dedikodudur.” diye konuştu.

Ezine’nin köklü ailelerinden biri olduklarına işaret eden Altan, şunları söyledi: “Çizgimiz belli. Bu dedikodular maksatlı çıkarılıyor. Çok affedersiniz, biz de bir laf vardır. Ben boşadığım hanımın topuğuna bakmam denir. Benim düşüncem de böyle. Benim adım Ali Altan ise son nefesime kadar Ak Partiliyim. CHP, şu anda bu partiye gönül veren arkadaşlara hayırlı olsun. Ben bundan sonra da Ak Parti için asker gibi çalışacağım. Hakkımda söylenen ikinci konu ise Milliyetçi Hareket Partisi ile ilgili. Çıkarılan dedikoduya göre Ben, MHP’den aday olacakmışım. Bu konuyu tartışmaya bile gerek yok. Bu konunun nasıl uydurulduğunu bilemiyorum. Ben, az önce söylediğimi gibi Ak Parti’nin neferiyim. Burada açıklamak istediğim üçüncü konu yine benimle ilgili. Çıkarılan bir başka dedikoduya göre yine Ben, Çanakkale’de teşkilatlanmaya çalışan İYİ PARTİ’ye geçecekmişim. İlçe yöneticisi olacakmışım. Bu partinin Çanakkale’deki yöneticileri beni arayıp görüşmek istediklerini söylediler. Ben de kendilerine -Çay, kahve içmeye ve ziyarete buyurun gelin. Ancak konu İYİ PARTİ ise sakın gelmeyin- dedim. Bu konuda başka bir şey söylemeye gerek yok. Benim cep telefonum ve işyeri telefonlarım daima açık. Kim ne öğrenmek istiyorsa beni arayabilir.”

“SABRIN SONU SELAMETTİR”

Altan, sözlerini şöyle sürdürdü: “2014’teki yerel seçimler öncesinde ne söylediysek onlar yapılıyor. Ancak biraz sabretmemiz gerekiyor. Çünkü sabrın sonu selamettir. Ezine kısa süre sonra çok değişmiş bir halde herkesin önüne çıkacaktır. Belediye Başkanı’nın ve Parti Başkanı’nın elinde sihirli değnek yok. Çok büyük mücadele veriliyor. Çok çalışılıyor. Bu süreçte yanlışlar da yapılabilir. Ancak önemli olan halka hizmettir. Ezine’de şu anda sadece bu düşünülüyor ve bunun için mücadele ediliyor. Kimseye sataşmak için söylemiyorum. Ancak beni eleştirirken herkes haddini bilecek. Ben tükürdüğümü yalamam. Bir konuda imza attıysam o imzayı geri çekmem. Ali Altan kimseyi yarı yolda bırakmaz. Biz, bu yola birlikte çıktık. Yola kimlerle çıktıysak onlarla devam edeceğiz. Bana bu konuda ne görev verilirse o görevi zevkle yaparım.”

Gazetecilerin 17 Şubat’ta yapılacak Ezine Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifi seçimlerine yönelik soruyu yanıtlayan Altan, şunları kaydetti: “Ben bu seçimlerde Soner Eker’İ destekliyorum. Medeni cesareti olanlar gelip bana sorsun. Gizli gizli, kapı arkalarında iş çevirmesinler. Benim gizlim, saklım yok. Soner Eker, bize merhum Muharrem Eker’in emanetidir. 10 numara bir insandır. Ben de onun için kendisini 10 numara destekliyorum. Diğer aday arkadaşlarıma da başarılar diliyorum. Herkes istediği adayı destekler. Demokrasinin gereği budur. Bizim partimizin adında adalet var. Bu vesile ile her üç adayımıza da başarılar diliyorum.”

Altan, sosyal medyada yer alan ve kendisiyle ilgili olduğu iddia edilen paylaşıma yönelik şunları söyledi: “Benim sosyal medya hesabım yok. İnternet kullanmam. Bunu kim yazdıysa keşke önce bana sorsaydı. Benim Ak Parti’den ayrılmak gibi bir kararım olsa bunu sağda solda söylemezdim. Belediye Meclisi’nde çıkar söylerdim. Böyle bir düşüncem yok. Burada tamamen kirletme ve çamur atma amacı var. Keşke önce bana sorulsaydı.”

Haber Merkezi

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com