İYİ Parti’de hareketli hafta

İYİ Parti Merkez İlçe Başkanı İsmet Balkan, “10 Şubat Cumartesi günü İYİ PARTİ Merkez İlçe Teşkilatı olarak kongreye gidiyoruz.” diyerek vatandaşları ilçe kongresine davet etti.

10 Şubat’ta kongreye gidecek olan İYİ Parti Merkez İlçe teşkilatı, 11 Şubat akşamı ise Meral Akşener’in Çanakkale ziyaretinde konuşmasının engellenmesine dikkat çekmek  için yemekli toplantı düzenlenecek.

İYİ Parti Merkez İlçe Yönetimi bir basın toplantısı düzenleyerek 10 Şubat Cumartesi günü, Prof. Dr. Türkan Saylan Sosyal Tesislerinde, Merkez İlçe Teşkilatı olarak kongre yapacaklarını duyurdu. İYİ Parti kongreden  sonra, Pazar günü, yine aynı tesislerde  kadınların, gençlerin ve engellilerin sorunlarına da değinecekleri 1. Sosyal Etkinlik programını gerçekleştirecek.  “Merkez İlçe Başkanı 33 asil 33 yedek üye ile talibiz.” dedi.

“DEMOKRASİ AYIBINA DİKKAT ÇEKECEĞİZ”

Şu ana kadar Genel Merkez’e 380 üye kaydının gönderildiği, 182 üye kaydının da gönderilmek üzere hazırda bekletildiği ifade edildi. 11 Şubat Pazar akşamı, İYİ Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı Sn. Osman Ertürk Özel   partililer yemekli toplantıda bir araya gelecek. Merkez İlçe Başkanı Balkan; “Genel Başkanımız Meral Akşener’in tam bir yıl önce Çanakkale ziyareti esnasında elektriklerin kesilmesi sureti ile yaşanan Demokrasi ayıbına dikkat çekeceğiz.” dedi.

Merkez İlçe Başkanı Balkan konuşmasına; AFRİN harekatında şehit düşen askerlere rahmet dileyerek, şu sözlerle devam etti.  “İyi Parti Çanakkale Merkez İlçe Başkanlığı olarak, Partimizi başarıya götürecek, siyasi faaliyetlerimizi yoğun bir şekilde sürdürüyoruz. Bir taraftan Teşkilat yapılanmamızı Çanakkale Merkez, Kepez Mahalleleri ve Merkeze bağlı 54 Köy’de tamamlamaya çalışıyor, diğer taraftan etkinlikler düzenleyerek İYİ Parti’yi Çanakkaleli seçmen ile buluşturuyoruz.” dedi.

“MİLLET, MONŞERLERİN UMRUNDA DEĞİL”

Merkez İlçe Başkanı Balkan sözlerine şu şekilde devam etti: “Genelde ve Yerelde maalesef kötü yönetiliyoruz bile diyemiyoruz, adeta Genel ve Yerel yöneticiler yönetmeyi unutup kendi menfaat ve varlıklarını koruma telaşına düşmüş durumdalar. Emekli geçim sıkıntısı içinde, Çiftçi borç batağında, Esnaf İflasın eşiğinde, Gençlik geleceğe yönelik umutlarını kaybetmiş, Çevre hiç olamadığı kadar yok edilme ile karşı karşıya, Hava,Toprak ve gıda zehirlenmelerinden dolayı Kanser vak’aları artmış fakat Monşerlerin umurunda değil. Onların tek bir telaşı var, Milletin zar zor ödediği vergileri ihale, teşvik, destekleme yöntemleri ile nasıl kendimize cukkalayabiliriz. Sus payı olarak da bir kısmını çevrelerine sadaka dağıtarak kurdukları tezgahları her şeye rağmen sürdürmeye çalışıyorlar. Artık işiniz zor, nasıl siz bereketli topraklarımızı, suyla dolu göllerimizi bitirdiyseniz İYİ Parti de sizi bitirecek. Bugüne kadar Şeytanın bile aklına gelmeyecek entrika ve oyunlar ile milleti kandırdınız. Yaptıklarınızın ortaya çıkmaması için, basını ve adaleti güdümünüze almaya çalıştınız, yetmedi veriler ile oynayarak kendinizi başarılı göstermeye çalıştınız fakat artık takke düştü kel göründü.” dedi.

“BÜYÜK OLAN ALLAH”

AK Parti İl Başkanı Yeşim Karadağ’ın basın toplantısında İyi Parti ile ilgili gelen soruya; “Değerlendirme yapacak kadar büyük bir parti olduklarını düşünmüyorum.” ifadelerine de cevap veren Merkez İlçe Başkanı Balkan; “Büyük olan Allah’tır. Buna siyasiler değil de halk karar verir. AK Parti anket yapmayı bile bıraktı. Çünkü sonuçlar bunu gösteriyor. Millet nezdinde İYİ Partinin bir karşılığı var. Onların yanlışını Türk milleti gördü. Biz milletimizle birlikte bunun üzerinden geleceğimizi, doğruları yapacağımızı düşünüyoruz.” dedi.

Dilek Akşen

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com