Çanakkale’den Adnan Oktar’a Suç Duyurusu

Diyanet İşleri Başkanlığı din görevlilerine yapılan ağır hakaretten dolayı A9 TV sahibi Adnan Oktar hakkında Diyanet Sen Çanakkale Şubesi tarafından Cumhuriyet Savcılığı’na  suç duyurusunda bulunuldu.

Diyanet İşleri Başkanlığı din görevlilerine hakaret gerekçesi ile yola çıkan Diyanet Sen Çanakkale Şubesi, A9 TV sahibi Adnan Oktar hakkında suç duyurusunda bulundu.

Suç duyurusunun açıklamalarında yer alan ifadeler ise şu şekilde: “Görev yaptığımız camilerdeki etkinliklerimizin ve çabalarımızın hiçe sayılarak türlü benzetmelere tabi kalması akabinde fuhuş ile Başkanlığın sürekli yan yana anılması ve alın terimiz neticesinde kazandığımız maaşımızın haram olduğu yönünde bu denli ağır hakaret ve aşağılama yapılması bizleri derinden etkilemiş ve cemaatimiz nezdinde infiale neden olmuştur. Bizler din görevlisi olarak Türkiye’nin tüm il, ilçe ve köylerinde kamu görevi ifa eden toplumu din konusunda bilgilendiren ve dinî konularda toplumun göstermiş olduğu hassasiyetlere karşı ilk muhatap olan kişiler olduğumuzdan bu açıklama en çok bizleri yaralamıştır. Bu nedenle hakaret, iftira, aşağılama ve tahrik içeren bu açıklamalar yazılı ve görsel mecralarda paylaşıldığından mağduriyet daha da fazla artmıştır. 2. Bu kapsamda şikayet olunan Adnan Oktar, 01.02.2018 Tarihinde kendisine ait olduğu kamuoyunca bilinen A9 isimli televizyon kanalında yaptığı bir program esnasında Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş özelinde tüm Diyanet İşleri Başkanlığı personeli ve dolayısıyla şahsıma karşı galiz, eleştiri sınırlarını aşan ve toplumca asla kabul edilemeyecek ifadelerde bulunmuştur. 01.02.2018 Tarihli yayında kullanılan ‘Türkiye’de 200.000 kadın genelevlerde satılıyor. Kerhanelerden alınan paralarla, vergilerle maaşlarınız ödeniyor. Bunlara sesinizi çıkarttınız mı? Gıkınız çıkmıyor hoca efendi.’, ‘Günlük 3 milyon gencimiz buralara fuhuş yapmaya gidiyor. Hafta sonu bu rakam 5 milyona çıkıyor.’ ifadeleri Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde çalışan yaklaşık 130 bin din görevlisinden birisi olan şahsıma alenen hakarettir. Bu ifadeler A9 adlı televizyonun yanında birçok yazılı ve görsel mecrada kendisine yer bularak geniş kitlelere ulaşmıştır. Akabinde infiale neden olacak şekilde cemaatimiz olaya tepki göstermiş ve tarafıma rahatsızlıklarını ileten birçok vatandaşımız olmuştur.”

Haber MerkeziBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com