“Çanakkale’den 100 bin ülkücü göreve hazır”

MHP İl ve Merkez İlçe teşkilatı dün Cumhuriyet Bulvarı üzerinde yer alan tarihi topun önünde basın açıklaması yaptı. MHP il teşkilatı, Afrin’de yürütülen Zeytin Dalı harekatına destek vererek, askerlik şubesine yürüdü ve ihtiyaç durumunda Afrin’e gitmek için imza verdi.

Afrin’de Türk Silahlı Kuvvetleri’nin 20 Ocak’tan bu yana vermiş oldukları mücadeleye MHP Çanakkale il teşkilatından destek geldi. MHP İl Başkanlığı ve Merkez İlçe Başkanlığı bir araya gelerek dün Cumhuriyet Bulvarı üzerinde tarihi topun önünde basın açıklamasında bulundular. Basın açıklamasının konusu MHP İl ve Merkez İlçe Teşkilatının Afrin’de ihtiyaç durumunda gönüllü askerlik dilekçesi vermeleri oldu. MHP’liler topun önündeki açıklamanın sona ermesinin ardından askerlik şubesine yürüdüler. Askerlik şubesinde tek tek teşkilat üyeleri gönüllü askerlik için imza verdiler.

“SON TERÖRİST UNSUR ORTADAN KALKANA KADAR MÜCADELE DEVAM EDECEK”

MHP İl Başkanı Hakan Pınar basın açıklaması öncesi, “Bildiğiniz üzere 20 Ocak’tan bu yana Afrin’de Türk Silahlı Kuvvetleri’miz bölge güvenliğini sağlama ve 911 km sınır hattımız olan Suriye’deki terörist unsurları ortadan kaldırmak adına operasyon gerçekleştirmiştir. Dün itibari ile etkisiz hale getirilen terörist unsurların sayısı 970’tir. Bu anlamda Türk Silahlı Kuvvetlerine ve Mehmetçik’imize destek olmak, farkındalık oluşturmak için bugün duygularımızı paylaşmak istedik. Şehit olan kahraman Mehmetçik’imizin kanları yerde kalmıyor. Oradaki son terörist unsur ortadan kalkana kadar mücadele devam edecektir. Sayın liderimizin, ‘100 bin ülkücü göreve hazırdır.’  sözünü yere düşürmemek adına, buradan Askerlik Şubesi’ne hazırladığımız, bize de ihtiyaç varsa hazırız dilekçeleri ile gideceğiz. Bozkurtun erkeği ve dişisi olmaz. Bozkurt bozkurttur. Sözü Demet Hanım’a bırakıyorum” sözlerinde bulundu.

“ÇANAKKALE’DE 100 BİN ÜLKÜCÜ GÖREVE HAZIR”

Merkez İlçe Başkanı Mesut Ergin, “Genel Başkanımızın da dediği gibi; “Zeytin Dalı Harekatı harama karşı helalin duruşudur. Zeytin Dalı Harekatı caniliğe ve cehalete karşı cesaretin vuruşudur. Zeytin Dalı Harekatı milli bekanın var oluş yok oluş mücadelesidir. Eğer yeri gelirse ben de bir bozkurt gibi en ön safta Afrin’e gider, gerekirse ihtiyaç hasıl olursa bu vatana bu millete taşıdığım canı seve seve feda ve hediye ederim.” diyen liderimizin sözü milliyetçi ülkücü hareketin sözüdür. Genel Başkanımızın ‘100 bin ülkücü hazırdır.’ sözüne karşılık şehitler diyarı Çanakkale’den 100 bin ülkücü göreve hazırdır. Bu duygu ve düşünce ile bizler de Türk milleti için ve Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli Beyefendinin önderliğinde ve ardında canımızı seve seve verir, vatanımızı ve milletimizi kanımızın son damlasına kadar koruyacağımıza büyük Türk milletinin önünde yemin ederiz. Türk Milletine tehdit olabilecek herhangi bir unsuru gerekirse kan dökerek, kanımızda boğacağımızın bilinmesini tüm kamu oyuna bildiririz. Ne Mutlu Türküm Diyene!” dedi.

BEN DİYARBAKIRLIYIM. İSMİM GÜLBEYAZ”

Askerlik Şubesi’nin önünde bir kadın dikkatlerden kaçmadı. Askerlik Şubesi önünde isminin Gülbeyaz olduğu öğrenilen kadın, “Ne Mutlu Türküm Diyene… Topraklarımız ve vatanımız için ben buradayım. Ben Diyarbakırlıyım. İsmim Gülbeyaz. Bu bayrağı kimse indiremez. Bu ezanlar hiç dinmesin. Ben buradayım, hep buradayım ve hazırım. Ben de Mehmetçik annesiyim” dedi.

Tunahan ÜnsalBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com