Çanakkale’nin İlk Yanık Ünitesi Hizmette

Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi’nde hizmete başlayan ve Çanakkale’de ilk olan Yanık Ünitesi başarılı cerrahi girişimlere imza atıyor.

Yanık ünitesinde her türlü yanık, tedavi ediliyor ve greft tedavisi de uygulanıyor. Yanık üzerine eğitimi bulunan 5 uzman sağlık personeli ve 1 hekim kadrosu ile halkımıza hizmet sunan Yanık Ünitesi’nde ilk kez greft tedavisi uygulandı. Diz bölgesinde kimyasal maddeyle oluşan yanık sonucunda doku defekti bulunan 55 yaşındaki erkek hastaya yine kendisinden alınan sağlam doku ile yanıklı bölgeye nakil uygulandı.

İLK AMELİYAT YAPILDI
Yanık Ünitesi Sorumlu Hekimi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Melih Bozyel yapılan işlemle ilgili şu bilgileri verdi: “Yaklaşık 1 ay önce hizmet vermeye başlayan Yanık Ünitemizde hastalarımızın ilk müdahaleleri yapılarak daha sonraki tedavilerini planlıyoruz. Gerek duyulduğunda ise Türkiye’deki yanık portalıyla koordine olup uygun merkezlere naklini sağlamaktayız. Yanık Ünitemizde kimyasal yanık sonrası yanmış dokunun sağlam dokuya kadar temizlenerek yine aynı hastanın kendisinden uygun bölgeden alınan kısmi deri dokusuyla defektif alan greftlenmiştir. Bu operasyon ünitemizde yapılan ilk ameliyat olma özelliğini taşımaktadır. Yanık Ünitemizde eğitimli ve tecrübeli bir ekiple Çanakkale ve bölgesine en iyi hizmeti vermeyi amaçlamaktayız. Bu sayede hastalarımız ünite şartlarında tedavileri yapılarak il dışına gitmelerine gerek duyulmayacaktır.”

Haber Merkezi

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com