Uzaya Yolculuk

Alışveriş merkezi içinde gerçekleştirilen “Uzaya Yolculuk” adlı çocuk etkinliği, yetişkinleri de ağırlayarak eğlence ile eğitimi bir araya getirdi. 20 dakikalık film gösterimi ile uzay, dinozorlar ve su altı ile ilgili filmler gösterildi. Etkinliğe ilgi yoğun oldu.

Okulların sömestr tatiline girmesi ile birlikte birçok etkinlik de yapılmaya başlandı. Çocuklar için eğitici de olmasına dikkat edilen etkinliklerden biri de hafta sonu Çanakkale Troy Park AVM’de gerçekleştirildi. İstanbul Planetaryum firmasının AVM’de gerçekleştirilen etkinliğinde ana okulu, ilkokul, ortaokul hatta yetişkinler bile eğlenceli ve eğitici dakikalar geçirdi. 36 metre karelik bir çadırın içerisinde boyutlu olarak uzay, dinozorlar ve su altı filmleri gösterilerek aynı zamanda katılımcılara eğitici bir 20 dakika sunuldu.

“ÇOCUKLAR MEST OLUYOR”
Etkinliğin koordinatörlerinden Atakan Berkay Usta, Uzaya Yolculuk etkinliğini şöyle anlattı: “İstanbul Planetaryum firmasının Eskişehir Şubesi’yiz. Tüm Türkiye’de çalışıyoruz. Artık Çanakkale’de de hizmette olacağız. 11 Şubat’tan sonra Eskişehir’de olacağız. Daha önce başka şehirlerde bu işi yaptık. Genellikle tepkiler iyi yönde. Çocuklar için eğitici oluyor. Çocuklar görünce çok fazla etkileniyorlar, çığlık çığlığa tepki veriyorlar. Aynı zamanda öğrenmiş oluyorlar. Görüntülerin üstlerine doğru geliyor gibi olması onları mest ediyor.”

“YETİŞKİNLER DE GİREBİLİR”

“Uzay ve dinozorlar genellikle ilkokul ve ortaokul seviyesinde. Su altı anaokulu seviyesi ve ışık büyüklere hitap ediyor. 36 metre karelik bir çadırımız var. 3.30 m yüksekliğinde. Çocuklara gözlüksüz şekilde holograma yakın görüntüler izletiyoruz. İzlettiklerimiz arasında belgeseller yer alıyor. Filmlerimiz yaklaşık 20-25 dakika arası sürüyor. Şu anlık 4 film mevcut. Tek seansta 30 veya 40 kişi alabiliyoruz. Amacımız, çocuklara görsel olarak uzayı tanıtıp öğretmek. Eski çağlardan da bir dinozor filmimiz var. Eğlenceden daha çok eğitime yönelik bir materyal. Bu hafta sonunun ardından alışveriş merkezi yöneticilerinin talebine göre devam edeceğiz.”
Yıldız SağlamBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com