Temel sağlam olmalı

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) yönetimi, her ay bir ekonomi kurmayı ya da ünlü bir ismi, Çanakkale’ye getirerek söyleşilere devam ediyor.

ÇTSO’nun kendi konferans salonunda düzenlenen konferansa, bu hafta sonu ünlü Ekonomist Mahfi Eğilmez katıldı. ÇTSO Yönetim Kurulu Üyeleri ve Başkan Selçuk Semizoğlu ile Genel Sekreter Sema Sandal’ın da katıldığı konferansa iş dünyası ile yatırımcılar da ilgi gösterdi.

Bir dönem Hazine Müsteşarlığı görevinde bulunan ve bu görevi başarıyla yürüten Dr. Mahfi Eğilmez, salonda bulunanlar tarafından ilgi ile izlendi, dinlendi.

Geçtiğimiz yıllarda NTV’de Servet Yıldırım ile birlikte ekonomi programları da yapan Eğilmez, iş dünyası için en önemli kuralın yapılan işin temelinin sağlam yapılmasından geçtiğini dile getirdi. Slayt gösterileri ile rakamlar sunan Dr. Eğilmez, 2018 tahmini ekonomik değerlendirmeleri de katılımcılara sundu. Dr. Eğilmez, 2018 yılı için tahmini işsizlik oranının %11 olduğunu ifade ederken, büyüme oranını ise %4 olarak açıkladı.

ÇTSO Yönetimi, önümüzdeki günlerde de ekonomi dalında önemli isimleri kente getirip yatırımcılarla buluşturacaklarını belirtti.

G. Nermin YıldızBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com