STK’lara yönelik çevre eğitimi

Çanakkale Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, kentlilere ve STK’lara yönelik çevre duyarlılığı ve bilincini arttırmak amacı ile yürüttüğü eğitim çalışmalarına devam ediyor.

Eğitimler kapsamında Çanakkale Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü personeli Çevre Mühendisi Burak Selçuk İDA Dayanışma Derneği üyelerine “Çanakkale Belediyesinin Çevre Yatırımları ve Projeleri” ile ilgili bilgilendirme sunumu gerçekleştirildi. Selçuk sunumunda Çevre ve Katı Atık Yönetimi, İçme Suyu ve Atık Su Teknik Altyapısı, Yeşil Yerel Yönetim Binası, Kentsel Tasarım Projeleri, Ulaşımda Bisiklet Yolları, Karbon Ayak İzi ve Enerji Eylem Planı gibi konularda bilgiler verdi.

Selçuk sunumunda ayrıca mevcut ve yapılmakta olan çevre projelerinin teknik bilgilerinin yanında, dış paydaş olarak sivil toplum kuruluşlarının yürütebileceği faaliyetler konusunda da bilgilendirmede bulundu. İnteraktif olarak geçen eğitim sonunda İDA Dayanışma Derneği üyeleri Çanakkale Belediyesine, çevre bilincini arttırmak amacı ile yürüttüğü çalışmalar için teşekkür etti.

Haber Merkezi, ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com