Deniz kirliliği sorundu sorunsal oldu

Kentin övünülen, Asya ile Avrupa arasında kilit konumunda bulunan incisi Çanakkale Boğazı’nda yaşanan kirlilik, göz doldurdu. İskele’nin yanı başında biriken çöpler kentin çözülmeyi bekleyen sorunlarından oldu. Geçtiğimiz günlerde objektiflere yansıyan görüntü tepki çekti.

Asya ile Avrupa’nın birleşim yeri olan Türkiye’nin hali hazırda mevcut iki boğazından biri olan Çanakkale Boğazı, her geçen gün kirleniyor. İskele Meydanı’nın yanı başında GESTAŞ duvarlarının bitişiğinde yaşanan çöp krizi büyümeye devam ediyor. Hemen hemen her gün bölgede biriken çöpler, yerli yabancı kente gelen turistlerin kadrajını süslüyor. Çöpler kimsenin gözünden kaçmıyor. Geçtiğimiz günlerde objektiflere yansıyan görüntü tepki çekti. Denizdeki kirlilik tepki çekerken çöplerin çeşitliliği ise şaşkınlık yarattı. Daha önceki dönemlerde şişe ve plastik atıkları görülen boğaz kenarında  artık çöp çeşitliliğinin arttığı görüldü. Büyük küçük, irili ufaklı atıkların bulunduğu denizde boş kova da görüldü. Kova vatandaşı fazla şaşırtmadı. Keza o bölgede daha önce karayolları tabelası bile görülmüştü.

Kentliler bir tane boğazımız var. Medarı iftiharımız boğazımıza sahip çıkmamız gerekmez mi diye sordular. Sorular ışığında yaşanan deniz kirliliği çözüm bekliyor.

Tunahan ÜnsalBir Yorum

  1. bu gün 26.08.2018 çanakkale güzelyalı denizi acayıp şekilde çok kirliydi,hem yüzeyde hem içinde,insan atıkları,bira kutuları hem dipde hem sahilde,poşet,kagıt,ne biliyim her şey,insanlıkda ne varsa her şey vardı,bu gün ilk gözlükle daldım,pişman oldum,üzüldüm,yazık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com