BENCE DURUM BÖYLE

Bugünlerde siyasi etkinlikler ardı ardına geliyor. Siyasi ve sosyal etkinliklerin arkası hiç kesilmiyor. AK Parti Milletvekili sayın Ayhan Gider’in basın toplantısı ile CHP’nin büyük kurultayı, bu iki konu Çanakkale Belediyesini ve kentliyi yakından ilgilendiriyor.

AK Parti Milletvekili Sayın Ayhan Gider’in söyledikleri ile CHP’nin 36. Kurultayında Genel Başkan Sayın Kılıçdaroğlu’nun konuşmasının satır arasını iyi okumalıyız. Her iki özel isim de Kentliyi yakından ilgilendiren noktalara parmak basıp önemini işaret etmeye çalıştı. İzninizle önce Sayın Gider’in üzerinde durduğu konuları dile getireyim.

Öncelikle AK Parti Milletvekili Sayın Ayhan Gider, yaptığı basın toplantısının merkezindeki konu Belediye Başkanı Sayın Gökhan oluverdi. Sayın Gökhan’ın meclis toplantısında yaptığı bir iki gönderme, neredeyse Pandoranın kutusu moduna sokulmuş oldu. Sayın Gider’in söylediği bazı cümleler, Başkan Gökhan tarafından yanıtlanmayı gerektiriyor.

Öncelikle Sayın Gökhan, belediye meclis toplantılarında artık siyasi görüşlerini belirtmekten vazgeçmeli. İl Başkanı, Merkez İlçe başkanı değişti. Sayın Gökhan ağırlığını koyarak değiştirdi. Artık bundan sonra siyasi görüşleri, seçtirdiği başkanlar yapmalı. Sayın Gökhan, yeniden adaylığı düşünüyorsa tabi… Yok ben aday değilim artık. Yerimi Sayın Erkek, Sayın Güneşhan’a ya da Sayın Soydan’a bırakacağım diye içinden geçiriyorsa, o zaman durum başka… Öyleyse gece gündüz siyasi konuşabilir.

Sayın Gider, siyaset yapıyor. Haklı olarak da kendisinin isminin geçtiği konularda fikrini net açıklayacaktır. Öyle de yaptı. Söylediklerini bilmeyen yok. “Sayın Belediye Başkanı Gökhan, kendi partisinin iç işlerinden, hizmet yerine siyaset yapmaktan vakit bulursa belediye hizmetlerine bakıyor.”, “Bu dönem CHP’nin son dönemidir.”, “Her görülen arsaya bina dikmekle çevreci olunmaz.”, “Anafartalar Oteli’nin yeri meydan olarak bizim girişimimizle yapıldı.”, “Gelsinler Valilik yanını kamulaştırsınlar. Burasını da yeşil alan ilan edelim.”

Gider bu açıklamaları Sayın Başkanın ortaya attığı tazyikli siyasi söylemlerden sonra yaptı. Sokakta da Sayın Gider’in, açıklamaları taraf topladı. Topluyor.

Kurultayın Galibi kim? Mağlubu kim?

CHP’nin 36. Kurultayı tamamlandı. Ulusal kanallar ve gazeteler, en ince ayrıntılarına kadar mutlaka bu konuyu işleyecekler. Ben Çanakkale açısından gördüklerimi irdelemeye çalışacağım. Sayın Kılıçdaroğlu, yeniden kazandı. Genel başkanlık koltuğuna daha sağlam oturdu. Hayırlı olsun. Sayın Genel Başkan açılış konuşmasında kazanacakları Belediyelerin isimlerini tek tek saydı. İnanmak isteriz, inanırız da!

CHP’li belediyelerin yaptıkları örnek hizmetlerin altını çizdi. Yapılan hizmetleri örneklendirerek partisinin Belediye Başkanlarını alkışlatıp, hizmetlerini Türkiye’ye örnek gösterdi. “AK partili Bursa Belediyesi kenti betonlaştırırken, Eskişehir’in yeşile bürünmüş parklarını görmeliyiz” dedi. İzmir Belediye Başkanının çocuklara süt dağıttığını gururla kürsüden anlattı. Aydın Belediye Başkanının mezbaha kurarak, halka ucuz et yedirdiğini tüm Türkiye’ye haykırdı. (Çanakkale belediyesi mezbahayı kapattı. Mezbahası olmayan kesim yapılmayan tek vilayetiz). Burdur belediyesini örnekledi.

Sora Çanakkale’ye geliyor, gelecek derken birden Tekirdağ belediyesinin hizmetine geçti. Tekirdağ Belediyesi’nin meraların köylüler için ıslah edilmesinden söz etti. Sayın Genel Başkan neredeyse 25 yıldan fazla kesintisiz CHP’li başkanların yönettiği Çanakkale’yi es geçti. Halbuki bizim de örnek gösterilecek eserlerimiz vardı. Adalet Kurultayı için 3-5 bin kişilik bir salonumuz yok belki ama öğrencilere çorba dağıtıyoruz. Türkiye’nin ilk KEDİ köyünü açtık. Hatta makamda bile “Barış” isimli kedimiz var.

2018 Troya yılı için çok para harcayıp çok da eserler ortaya çıkarmıştık. Demek ki etkili olamadı. Her fuarda boy gösterip etkinliklere katıldık. Sayın siyaset üstadı Remzi Yiğit’in danışmanlığı işe yaramamış demek ki. İş yaşamında Üniversite deneyimi olan, siyasi deneyimi Üstat Remzi Bey’den alan koskoca Siyasi Başkan yardımcısı da yaptığı etkinlikler ve çalışmaları ile hatırlatamadı Çanakkale’yi Sayın Genel Başkana.

Boş verin Sayın Belediyeciler siz bunları… Takmayın kafaya Troya 2018 şapkasından başkasını. Nasıl olsa oyların yüzde 60’ı size geliyor!

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com