CHP Genel Başkanı yeniden Kılıçdaroğlu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 36. Olağan Kurultayı, bu sabah Ankara Spor Salonu’nda yapılmaya başladı. Delege sayısının yüzde 10’undan fazlasının desteğini alan Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ve Yalova Milletvekili Muharrem İnce aday oldu. Aday adaylığı açıklaması yapan İstanbul Barosu’nun eski başkanı Ümit Kocasakal ile Yarsav’ın eski başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu, yeterli delege imzası toplayamadığı için aday olamadı.

Öğlen saatlerinde mükerrer oy krizi yaşandı. 49 delegenin her iki aday için de imza atması üzerine yaşanan tartışmalar kısa sürede çözüldü. Akşam saatlerinde oylamaya geçilirken, 1266 delegenin 1253’i oyunu kullandı.

Resmi olmayan sonuçlara göre; Kemal Kılıçdaroğlu, 1237 geçerli oyun 79o’ını alarak yeniden Genel Başkan seçildi. Muharrem İnce, 447 oy alırken 16 Oyun da boş oy kullanıldığı öğrenildi.

Afrin Operasyonunda yedi şehidimiz olduğunu vurgulayarak, rahmet dileyerek zafer konuşmasına başlayan Kılıçdaroğlu, teröre lanet okudu. “Türkiye’nin beka sorunu var. O sorunu açanlar da bugünkü yönetenlerdir. Bunun hesabını soracağız. Beni bu sorumlu ve onurlu göreve seçtiğiniz için teşekkür ederim. Bizim mücadelemiz hak mücadelesidir.” diyerek kucaklayıcı bir konuşma yaptı.

Eylem GözeldereBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com