Balık bizden kaçtı

“Denizden babam çıksa yerim” diyenlere kötü haber balıkçılardan geldi. Cuma Pazarı balık esnafları hafta sonunda havaların biraz daha soğuyacağını ve balık fiyatlarının artacağını belirttiler. Balık bu sene yerinde duramadı. Oynak fiyatlarla vatandaşı kendisine küstürdü.

Denizden babam çıksa yerim diyenleri hafta sonu kötü haber bekliyor. Cumartesi ve Pazar günleri havanın kapalı ve esintili olması sebebiyle balık fiyatlarında artış meydana gelecek. Balık bu sene yerinde duramayarak vatandaşı kendisine küstürdü. Geçtiğimiz günlerde gönül almaya çalışan balıkta fiyatlar çok az miktarlarda düşse de vatandaşla arasındaki buzlar erimedi.

Sofraların olmazsa olmazı, olmadığında eksiklik yaşatan balık fiyatları bu haftada yüksek perdeden seyirci ile buluştu. Pazar esnafı fiyatlardan memnun olmamakla birlikte önümüzdeki günlerde daha kötü bir tablonun oluşacağını belirtti. CUMPA’da balık fiyatları şu şekilde oldu. Kaptan kupa 10 TL, Karadeniz Hamsi 15 TL,  Kraçe İstavrit 15 TL, Çinakop 15 TL, Deniz Çupra 30 TL, Karides 20 TL.

Karadeniz’in incisi hamsi yüzleri güldürmezken vatandaşın hamsiye ilgisi de düştü. Geçtiğimiz yıllarda 5-10 TL’den alıcı ile buluşan hamsi bu sene içerisinde 15-20 TL bandına dayandı. Esnafın değerlendirmelerine göre denizde Sardalya bitti. Bu hafta pazarda tezgahlarda gözler sardalyayı aradı ama bulamadı. Sardalyanın pazarda tezgahlarda yer almamasına balıkçılar sardalya denizi bırakıp kaçtı yorumlarında bulundu.

Tunahan ÜnsalBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com