Milletvekili Turan fidan dikti

Lapseki’nin Güreci Köyü Mevkiinde İl Orman Bölge Şefliği tarafından düzenlenen fidan dikim törenine AK Parti Grup Başkanvekili, Çanakkale Milletvekili Bülent Turan da katılarak çocukları ile birlikte fidan dikti.

Lapseki’nin Güreci Köyü Mevkiinde İl Orman Bölge Şefliği tarafından fidan dikim töreni gerçekleştirildi. Fidan dikim programına Biga Kaymakamı Mustafa Can, Çanakkale Orman Bölge Refik Ulusoy, Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz, Lapseki AK Parti İlçe Başkanı Halil Özer ve vatandaşların katıldı.

“21 BİN DEKAR ALANDA 1 MİLYON 621 BİN FİDAN DİKİMİ ÖNGÖRÜYORUZ”

Programda konuşma yapan AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan “Çanakkalemiz sadece tarihiyle, kültürüyle, turizmiyle değil, bereketli topraklarıyla da çok özel bir şehir.Ulaşımdan, turizme; tarımdan, sanayiye kadar öne çıkan bir şehir olmasının yanında ormancılıkta da marka bir konuma geliyor. 1970’lerde sahil çamı Korsika’dan getirilerek Çanakkale’nin belli bölgelerinde dikildi.Ancak ne yazık ki zaman içerisinde fizyolojik kuraklık nedeniyle kimi yerlerde kurumalar meydana geldi.Orman ve Su İşleri Bakanlığımızın inisiyatifiyle bu çamlar, odun olarak değerlendirilirken bunların yerine yeniden ağaçlandırma çalışması başlatıldı. 280 dönüm sahada arazi hazırlığı çalışmaları yapıldı. Bunun 80 bin dönümüne fıstık çamı dikilecek.200 dönümüne de kızılçam dikilecek. Yine bu yıl Çanakkalemizde 21 bin dekar araziye 1 milyon 621 bin fidan dikimini öngörüyoruz. Doğanın tarihi, bizim kendi tarihimizden de, insanlık tarihinden de eskidir.” dedi.

“SİZLER ÇANAKKALE’YE AİT DEĞİLSİNİZ”

Milletvekili Turan; “Bizler fidan ekeriz, ağaç ekeriz. Toprağı bereketlendirmenin yollarını ararız.Ama birileri çıkar çukurlar kazar.Birileri çıkar bu topraklara fitne eker. Dün 17 yaşında bir kızımız PYD’nin attığı roket sonucu Reyhanlı’da şehit edildi. “Savaşa hayır, kan akmasın” diyen sözde aydınlardan ses çıkaran oldu mu? Bildiri üstüne bildiri yayınlayan STK’lardan, Tabipler Birliğinden ses çıkaran oldu mu? Hani kan akmasına karşıydınız? Hani canlar yanmasın diyordunuz? Teröristin canına üzüldüğünüz kadar 17 yaşındaki bir kızın hayatına üzülmüyorsunuz! “Savaşa karşıyız”, “ölümlere karşıyız” sloganlarının arkasına saklanan PYD beslemeleri bu topraklara ait değiller!Sizler, Çanakkale’ye ait değilsiniz.Sizler, Reyhanlı’ya ait değilsiniz.Sizler, Kilis’e ait değilsiniz.Sizler, PKK’lı teröristlerle, Ankara’da, İstanbul’da Gaziantep’te canımızdan can alan teröristlerle aynı yerden besleniyorsunuz!Gelin, 17 yaşındaki Fatma Avlar’ın ailesine anlatın hezeyanlarınızı!Gelin, Fatma’nın arkadaşlarına anlatın bu dediklerinizi! Reyhanlı’da, Kilis’te yaşamadan kendi sıcak evlerinizde bunları yazıp provokatörlük yaptığınız için ömrünüzün sonuna dek utanacaksınız! Bizler, sizin gibi bu topraklara fitne ekenlerden değil, sevgi ekenlerden olacağız. Allah bu topraklara fitne ekenlerden milletimizi korusun.” ifadeleri ile sözlerini bitirdi.

Haber MerkeziBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com