Mecliste İftira Gündemi

1 Şubat akşamı gerçekleştirilen Şubat ayı Çanakkale Belediye Meclis Toplantısı açılışında konuşan Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Ak Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider’in açıklamalarına cevap vererek, “Bu söylemler, suç duyurusudur.” dedi. Ak Parti Grup Başkanvekili Tülay Ömercioğlu da verdiği yanıtta; Ak Parti’den kimsenin açıklaması olmadığını ifade etti.

Çanakkale Belediye Meclisi Şubat Ayı Toplantısı 1 Şubat akşamı saat 17.00’de başlayarak Belediye Meclis Salonu’nda yapıldı. Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, meclis gündem maddelerinden önce Ak Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider’in medyada yer alan açıklamalarına değinerek cevap verdi.

“BELEDİYE İMKANLARINI PARTİ LEHİNE KULLANMA ŞANSIM YOK”
Milletvekili Gider ile ilgili görüşlerini ifade eden Gökhan, şöyle dedi: “Kamuoyunun yanlış bilgilendirilmesi söz konusu olduğu için bilgi vermek zorundayım. Ak Parti Milletvekili Sayın Ayhan Gider’in bir açıklaması var. Diyor ki; ‘ Özel İdare Binası, Adliye Binası’nı park yapalım önerisini götürüyoruz, yaptırmıyor. Belediye Başkanı yaptırmayınca ne karı var biliyor musunuz ? Prensip olarak çalışmayı sevmiyor adam. İş yapmayı sevmiyor.’ diyor. 16 senedir ben yatıyorum tabi. ‘Çanakkale için bir derdi yok. CHP Kongresi ile ilgili belediye imkanlarını kullanıp kullanmadığını sorduğumuzda zıvanadan çıktı. Kendini kaybetti adam. Sen de biliyorsun, biz de biliyoruz kullandırdın.’ Bunu bir milletvekili diyor. Bu bir suç duyurusudur. Savcılığa suç duyurusudur. Benim belediye imkanlarını herhangi bir parti lehine kullandırabilme şansım yoktur. Vekilim bu noktadaysanız sayın Başsavcı’ya bir telefon etmeniz yeterli. Soruştursunlar.”

“ESKİ İL VE İLÇE BAŞKANLARI AK PARTİ’YE KOZ VERDİ”
Gökhan, yapılan usulsüzlük varsa gelip anlatılmasını talep ederek konuşacağını ifade etti. Gökhan, kongreler ve benzer durumlarda özel aracını kullandığını örnek göstererek şöyle konuştu: “Bu iftirayı geçmişteki parti il ve ilçe başkanı yaptı. Bunlar Adalet ve Kalkınma Partisi’ne koz verdi. Asla ve asla belediye imkanlarını kullanmanın aksine ne bir belediye çalışanına ne de bir kimseye en ufak bir baskı, tehdit, şantaj yapılmamıştır. Belediye araçlarının kullanıldığı iftirası atılırken bana, fotoğraf var dendi. Getirin göreyim, fotoğraf yok. Herhangi bir iddiası olan da gelip söylesin.
Adliye binası için de var mı öyle bir proje yok. Belediyenin planında orası meydandır. Yeşil alanlarla beraber yapıldı, ilk meclislerde. Hatta kurul kararı var. Meydan alanı olarak sarı işaretli. Sayın milletvekilime arz ederim.”

“NEJAT ÖNDER’İN CÜMLELERİNİ YAKALAMAYA KALKARSAK…”
Ak Parti Grup Başkan Vekili Tülay Ömercioğlu, Gökhan’ın açıklamalarına yanıt vererek, “Belediye imkanlarının kongrede kullanıldığı meselesiyle ilgili konuların; Ak Parti’den herhangi bir isimden çıkmadığını, bunların yayınlarının hiçbir şekilde Ak Partililer tarafından gerçekleştirilmediğini sizler de basın da Çanakkale de hep beraber biliyoruz. Sayın eski İl Başkanı Nejat Önder’in bazı cümlelerini yakalamaya kalkarsak bunların doğrudan doğruya bizlerin sarf ettiği cümlelerin bir anlamda eş değeri olduğunu söyleyebiliriz. Burada Sayın Milletvekili Ayhan Gider’e belirli cümleler söylemek yerine nacizane tavsiyemdir; bu kişinin yayınlamış olduğu beyanlar, resimler ve video kayıtları mevcuttur. Resmi kuruma karşı bir itham ve dediğiniz gibi bir karalama mevcuttur. O zaman sizler neden bu iftirayı atanlarla ilgili gerekli cevabı savcılık tarafından çözümlenmesinin en doğrusu olacağı kanaatindeyim.” şeklinde son verdi.

Yıldız SağlamBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com