Halk Bahçesi İmaj Değiştiriyor

Çanakkaleliler arasında Halk Bahçesi olarak ifade edilen Zübeyde Hanım Parkı, tadilata hazırlanıyor. Çanakkale Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Göksel Koyuncu’dan aldığımız bilgilere göre; Halk Bahçesi, 6 ay boyunca tadilatta olacak. Her köşesi yenilenecek olan Halk Bahçesi, 6 ayın sonunda yeni yüzü ve yapılacak olan etkinlik alanı ile birilikte halkın hizmetine açılacak.

Çanakkale Halk Bahçesi, kent merkezinde bulunan herkesin uğrak noktası. 7’den 70’e herkesi ağırlayan Halk Bahçesi, diğer adıyla Zübeyde Hanım Parkı, yenileme çalışmaları sebebiyle 6 ay boyunca tadilatta olacak. Yürüyüş yollarından bitkilere, giriş kapısından havuzlara kadar her köşesi yenilecek olan park 6 ayın sonunda yeni görüntüsü ile halkın hizmetine yeniden açılacak.
Halk Bahçesi’nde yerleri değişmesi gereken ağaçların sökülmesiyle birlikte çalışmalar başladı. Halkın nefes alma noktası olan Halk Bahçesi’nden sökülen ağaçlar, yeni yerleri Cumhuriyet Meydanı’na dikiliyor. Çevre düzenlemesi ile başlayan yenileme çalışmaları, önümüzdeki birkaç gün içinde tümüyle başlayacak.

MÜTEAHHİDE YER TESLİMİ YAPILDI”
Çanakkale Park ve Bahçeler Müdürü Göksel Koyuncu, gazetemize yaptığı açıklamada, Halk Bahçesi ile ilgili şu bilgileri verdi: “Halk Bahçesi’nde şu anda 2018 yılı içerisinde yapacağımız genel tamirat ve yenileme çalışmaları başlatıldı. 2017’de yaptığımız ihale sonuçlandı. 31 Ocak itibariyle yer teslimi yapıldı müteahhide. Müteahhit bununla ilgili çalışmalarına birkaç gün içerisinde başlayacak. Halk Bahçesi 6 ay sonunda kullanıma hazır olarak halka daha iyi hizmet vermek için açılacak. Bitkisel ve çevre düzenlemesi komple elden geçirilerek 6 ay içinde kullanıma hazır hale getirilecek. Halk Bahçesi, çok eskimişti, aşırı kullanımdan dolayı. Oldukça yıpranmıştı. Halk Bahçesi’nde esas bizim için önemli olan kısım, yeşil düzenlemesi hem eskiden kullanılan türlerin yeniden ayağa kaldırılmasıyla hem de yeşil örtüsüyle halkın rahat kullanabileceği ve nefes alabileceği çok hoş bir hale gelecek.”

HALK BAHÇESİ’NDE NELER DEĞİŞECEK?
Yenileme çalışmalarıyla birlikte Halk Bahçesi’nde nelerin değişeceğini açıklayan Koyuncu; “Proje gereği yeri değiştirilmesi gereken ağaçlar sökülerek yeni yerlerine dikilmeye başlandı. Şu anda yapılan çalışmalar ağaç ve çalı türünün yerinin değiştirilmesinden ibaret. Genele de baktığımızda tüm yürüyüş yolları, alt yapı öncelikli olmak üzere elektrik, sulama ve kanalizasyon, ışıklandırma, güvenlik kameraları elden geçirilecek. Çocuk oyun alanları, spor alanları yenilenecek. Koşu ve yürüyüş yapanlar için yeşil alanlarda özel bir koşu ve yürüyüş parkuru düzenlenecek. Giriş kapıları elden geçirilecek. Parkın yeni düzenlemesine uygun giriş kapıları yapılacak. Havuz düzenlemesi yapılacak. Yenilenerek ayrı bir etkinlik alanı oluşturulacak, içinde her türlü etkinliğin yapılacağı. Halk Bahçesi, olması gereken görüntüye kavuşacak. görüntüye kavuşacak.” dedi.
Yıldız SağlamBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com