Araç sayısı giderek artıyor

Metrekareye düşen insan sayısı fazla olan Çanakkale’de taşıt sayısı da giderek artmaya devam ediyor. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre; Çanakkale’de Aralık ayında trafiğe kayıtlı araç sayısı bir önceki aya göre yüzde 0,4 ve geçen yılın aynı ayına göre ise yüzde 5,8 oranında artış gösterdi.

TÜİK’in motorlu kara taşıtları istatistikleri dün itibari ile yayınlandı. Çanakkale’de araç sayısında yine artış meydana geldi. Ekonomik olarak zor günler geçiren vatandaşların araç alımında artışa gitmesi kafalarda soru işaretleri bıraktı. Metrekareye düşen insan sayısında ciddi oranda arış yaşanan kentte araç sayısı da bir önceki yıla ve aylara göre artış gösterdi. Çanakkale’de taşıt sayısında yüzde 5,8’lik bir artış yaşandı.

Trafiğe kayıtlı araç sayısı Aralık ayı sonu itibari ile 22 milyon 218 bin 945 oldu. Ülkemizde Aralık ayı sonu itibariyle trafiğe kayıtlı toplam 22 milyon 218 bin 945 adet taşıtın yüzde 54,2’sini otomobil, yüzde 16,4’ünü kamyonet, yüzde 14’ünü motosiklet, yüzde 8,3’ünü traktör, yüzde 3,8’ini kamyon, yüzde 2,2’sini minibüs oluşturdu.

Çanakkale’de Aralık ayında trafiğe kayıtlı araç sayısı bir önceki aya göre yüzde 0,4 ve geçen yılın aynı ayına göre ise yüzde 5,8 oranında artmıştır. Aralık ayı sonu itibariyle Çanakkale’de trafiğe kayıtlı toplam 222 bin 374 adet taşıtın yüzde 40,3’ünü otomobil oluşturdu.

Farklı bir bilgi olarak da Çanakkale’de Aralık ayında 4 bin 792 adet taşıt el değiştirdi.

Tunahan Ünsal

 

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com