“Çanakkale’nin %60’ı CHP’li”

Çanakkale CHP İl Yönetimi, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette konuşan Gökhan, “Çanakkale nüfusunun %60’ı CHP’li belediyeler tarafından yönetiliyor. Önümüzdeki süreçte bütün şehir olsun, büyük şehir olsun ya da böyle kalsın. Her halükarda seçimlerden başarılı sonuçlarla çıkılacaktır.” dedi.

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, partisinin yeni seçilen il örgütünü ağırladı. Ziyarette Çanakkale CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan, Kadın Kolları Başkanı Sibel Erol ve parti yönetimi ile partililer bulundu.

“AÇIK ARA BİRİNCİ PARTİ OLACAĞIZ”
Ziyaret sırasında konuşan Çanakkale CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan; “Önümüzdeki seçimlerde partimizi en yukarıya taşımak için uğraşacağız. Yerel yönetimler partilerin en önemli kaleleridir. Çanakkale Belediyesi de Türkiye’nin en önemli yerel yönetimlerinden bir tanesi ve çok da başarılı. Bunun en büyük göstergesi referandumda, genel seçimlerde aldığımız oylarla gösteriyor. Bizler sizin yağmış olduğunuz başarılı çalışmaları Çanakkale’de halkla buluşmasını sağlayacağız. Önümüzdeki süreçte hep beraber güzel şeyler, iyi şeyler yapacağız. Biz her ne kadar karşı da olsak büyükşehir yönetim şekline aslında Çanakkale Büyükşehir olursa da yine açık ara hep birlikte birinci parti olacağımızı biliyoruz.” dedi.

“YEREL YÖNETİM ALGISI, HALKTA POZİTİF ALGI YARATIYOR”
Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, yaptığı kısa konuşma ile yerel yönetimlerin önemi ve etkisine değinerek şöyle dedi: “Yerel yönetimler demokrasinin vazgeçilmez unsurları… Çanakkale nüfusunun %60’ı CHP’li belediyeler tarafından yönetiliyor. Çanakkale halkı ilçe ve beldelerindeki Cumhuriyet Halk Partili Belediyeleri oldukça başarılı işler yaparak görevlerini sürdürüyorlar. 9 belediyede başarı ile bu görevleri sürdürüyoruz. Bu şu demektir, önümüzdeki süreçte bütün şehir olsun, büyük şehir olsun ya da böyle kalsın. Her halükarda seçimlerden başarılı sonuçlarla çıkılacaktır. Burada örgüt ve yerel yönetim ilişkisi önemli. 9 belediye ile beraber, il genel meclis üyeler çalışmalıyız. 3 önemli; yerel yönetimler, Milletvekilliği ve Cumhurbaşkanlığı seçimini Çanakkale’de başarıyla sonlandıracağız. Yerel yönetimlerin başarısı halkta pozitif algı yaratıyor. Dolayısıyla biz yerel seçimlerde olduğu gibi yine birinci parti olacağız. Bu sefer çok daha rahat birinci parti çıkacağız. Bütün yönetim yenilendi, taze kan ve yeni anlayışlarla çok daha iş birliği içerisinde çalışmalar yapılacaktır. Referandum da bir örneği oldu.”

Yıldız Sağlam

 

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com