AFAD Hızır gibi yetişti

Ezine Gülpınar Karayolunda iki kişilik bir araçta yangın meydana geldi. Olay sırasında oradan geçmekte olan AFAD İl Müdür Levent Yılmaz AFAD ekibi ile birlikte olaya müdahale etti. Araçtaki yangın kontrol altına alındı fakat araç kullanılamaz hale geldi.

Çanakkale AFAD İl Müdürlüğü haberine göre; Müdür Levent Yılmaz, depremde zarar gören Ezine ilçesinin Belen ve Köseler köylerinde yaşayan afetzede vatandaşlarla afet konutları hakkında toplantı yapmak amacıyla yola çıktı. Yılmaz Ezine Gülpınar karayolunun 12. kilometresinde 2 kişilik bir aracın yandığını fark etti.

Yılmaz, yanında bulunan arama ve kurtarma personelleriyle birlikte aracındaki yangın söndürücüyü kullanarak yangına müdahale etti. Yangının söndürülmesinin ardından araçları tamamen yanan ve kullanılamaz hale gelen vatandaşlar konuşularak sakinleştirilmeye çalışıldı.

Olayın ardından Ezine Kaymakamı Ali İkram Tuna ile görüşen ve konuyu aktaran İl Müdürü Yılmaz, mağduriyetlerinin giderilmesi için N.Ç. ve G.Ç. isimli vatandaşları Ezine Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı yetkililerine yönlendirildi.

Haber MerkeziBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com