Robotik kodlama eğitimleri başlayacak

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi arasında bilişim teknolojileri alanında yapılması planlanan işbirliği ile ilgili istişare toplantısı gerçekleştirildi.

İstişare Toplantısı’na; İl Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan, Şube Müdürü M. Bünyamin Uruç, ÇOMÜ Eğitim Fakültesi BÖTE Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ali Salahlı ve Bölüm Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Muzaffer Özdemir katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi arasında gerçekleştirilecek iş birliği ile; bilişim teknolojileri çalışmalarına karşılıklı katılım sağlanması,yeni öğretim teknolojileri ve yöntemlerini kullanarak öğrencilerin, mantıksal düşünme becerilerinin geliştirilmesi, ders etkililiğinin yükseltilmesi, okullarda FeTeMM (STEM) eğitimi yaygınlaştırılarak “Artırılmış/Sanal Gerçeklik”, 3D teknolojileri, robotik ve kodlama alanlarında eğitim seminerleri düzenlenerek ders içi etkinliklerde uygulanması, belirlenmiş derslere yönelik, çevrimiçi ortamda problem çözme, danışmanlık derslerinin yapılması ve elektronik ortamda kavram haritalarının hazırlanması, çalışmalarının yapılması planlanıyor.

Haber Merkezi

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.