“Ağzımıza çalınan balı hak ettik”

Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan, aylık basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Kepez’in ilçe olması konusunda bir tanıtım filmi ile kamuoyuna seslenen Başkan Mutan; “25 yıllık emek çöpe mi gitsin?” dedi.

Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan, aylık basın toplantısında kent gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Başkan Mutan ilk olarak Kepez’in ilçe olmasını gündeme getirdi. Kepez Belediyesi çalışanları Kepez’in ilçe olması adına bir; “İlçe Olmak İstiyoruz” isimli 25. yıl tanıtım filmi hazırladı. Başkan Mutan “Düşüncemizi bir de böyle bir filmle anlatmak istedik.” dedi.

“25 YILLIK EMEĞİ ÇÖPE ATAMAYIZ”

Başkan Mutan açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Biz 1992 yılında belediye olduk ve belediye kalmak istiyoruz. Nüfusu 500.000’e kadar olanlar büyükşehir, 300.000’e kadar olanlar da bütün şehir olacakmış. Çalışmalar ciddi anlamda devam ediyor. Mart ayında her şey belli olacak. Milletvekili Bülent Turan; ‘Kepez ilçe olmayı hak ediyor. Kentin dinamikleri de evet derse biz de sürece katkı sunarız’ demişti. AK Parti Belde örgütü semt pazarımızda stant açarak imza toplardı. Sevgili Alper, basınla hemen her gün süreci paylaşırdı. 5-6 haftadır ses çıkmıyor. Kulağımıza gelen dedikodular var. Şu anda adı geçen beldeler arasında Karabiga, Kalkım, Küçükkuyu, Evreşe var. Ağırlık Karabiga ve Kalkım arasında yoğunlaşıyor. Bizim ağzımıza çalınan balı hak ettiğimize inanıyorum. Süreç tamamlanana kadar laf etmeyeceğim. Talebimizi bir filmle de kamuoyuna tanıtmak istedik. Eğer Çanakkale büyükşehir olacaksa 25 yıllık emek çöpe atılmamalı. Şubat ayına geldik. Kanaatime göre Sayın Cumhurbaşkanı 18 Mart törenlerinde açıklayacak. İntepe’nin köye dönüşmesi benim içimi cız ettirdi. İntepe manzarası ile kentin en güzel noktalarından. Hiçbir şey konuşmuyorlar. Siyaseten bir laf ediyorsanız arkasında duracaksınız. Kepez ilçe olursa Ömer Faruk rol kaptı diyecekler. Kendime yemin ederim mal etmeyeceğim. Dedikoduya göre; Küçükkuyu neden olmasınmış, Ayvacık Belediye Başkanı istemiyormuş, Ayvacık’ı kaybederiz diyormuş. Evreşe içinde aynı şey söz konusu. Bu mu karar dinamikleri. Bürokratlar yoğun bir şekilde bu yasa üzerine çalışıyor ama bizim bildiğimiz bir şey yok. Yetkiler, etkiler ne olacak bilemiyoruz.”

“SİYASAL HEDEFİM BELLİ”

Başkan Mutan; “İlçe de olsak benim siyasal anlamda kişisel hedeflerim belli. Belediye Başkanı adayı olmayacağım. Ön seçim olursa parlamenter noktada aday olacağım. Olmazsa il başkanı adayı olacağım.”

“SORUMLUSU KARA YOLLARIDIR”

Üniversiteden Kipa’ya uzanan üst geçit konusunda  veryansın eden Başkan Mutan, Dardanel ve Ford bölgesinde bir kişi hayatını kaybetsin, sorumlusu Kara yollardır, dava ederim.” dedi. Başkan Mutan; “Üniversiteden Kipa’ya uzanan bir üst geçit yapıldı. Biz 3-4 yıldır Kara yolları ile yazışıyoruz. Bir Dardanel bir de Ford’un olduğu bölgede üst geçit ihtiyacımız var. Özellikle köylerden gelip araçtan inenler burada yürüyor. Burada insanlar öldü. Ama kara yolları üstünden insan geçmeyen bir üst geçit yaptı. Kipa zarar görür bilmem ne diyerek, Üniversite harçlıkları buraya girsin diye, üst geçit yapıldı.  Bize niye yapılmıyor, ticari bir yapılanma değiliz diye mi? Biz dedik ki yapın, parasını biz verelim. Yok biz yapacağız dediler. Bu sene yapacaklar. Bu saatten sonra birisi ölürse sorumlusu kara yolları! Ölümlü bir kaza olsun, suç duyurusu yapacağım. Sonuna kadar da gideceğim.” ifadelerini sözlerine ekledi.

“İÇİNİ DOLDURMADAN YIL İLAN ETTİK”

Troia Yılı hakkında da değerlendirmeler yapan Başkan Mutan; “2018 Troia Yılı  Troia bir insanlık değerlidir. Bu yurt dışında tarih dersinde okutulurken bölgede kim gerçekten biliyor? Akıllı bir tercih oldu ama yılın da heba edilmemesi  lazım. İçini doldurmadan yıl ilan ettik. Süreç akıllıca örülmedi. İnşallah yıl heba olmaz.” dedi.

SIHHATLER OLSUN BAŞKAN

Uzun zamandır sakallarını uzatan Başkan Mutan; “Sakalımızı uzattık. Nedeni Semih ve Nuriye idi. Geçen hafta açlık grevini bıraktılar ve hukuki zeminde devam edecekler. Ben de onların yanında olmam adına bugün traş olacağım.” dedi.

Dilek AkşenBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com