Talihsiz Kaza Hasar Bıraktı

Çanakkale Merkez’e bağlı Erenköy beldesinde 3 haziran tarihinde geçirdiği motorsiklet kazası sonucu 3 ay yoğun bakımda kalan 14 yaşındaki Mavya Sadduf halen Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi’nde tedavi görüyor. Yüzde 80 engeli bulunan Sadduf sağ kolunu ve sol bacağını kullanamadığı için hastanede tedavileri devam ediyor.

Çanakkale Merkez’e bağlı Erenköy beldesinde babası ve kardeşleriyle beraber yaşayan Mavya Sadduf 3 haziran tarihinde geçirdiği motorsiklet kazası sonucu 3 ay yoğun bakımda kaldı. Sadduf sağ kolunu ve sol bacağını kullanamadı için yüzde 80 engellilik durumu ile halen Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi’nde tedavi görüyor.

Suriye uyruklu 14 yaşındaki Mavya Sadduf, 6 kardeşi ve 41 yaşındaki babası ile beraber ülkelerindeki savaş nedeniyle 2 yıl önce ülkemize yerleşti. Erenköy’de ailesi ile beraber yaşadı. Aile Sosyal Yardımlaşma ve Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından da gerekli yardım ve müraacatları alınarak eğitim, maddi, yakacak, giyecek yabancılara yönelik yardım programlarından kurumlar tarafından yardım alınması uygun bulundu. Gerekli yardımlar sağlandı.

Çanakkale İl Sağlık Müdürlüğü Evde Sağlık hizmetleri tarafından 11 Temmuz tarihinden beri tıbbi açıdan takip altında olan hasta 26 Aralık tarihinden beride Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi çocuk servisinde yatıyor. Hastane personeli ve doktorlar tarafından tedavisi devam eden Mavya Sadduf ve ailesine Kamu Hastaneleri ve Sağlık hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Ufuk Tali ve Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Yusuf İlker Çömez ziyarette bulundu. Başhekim Çömez aileye Sadduf’un sağlığına kavuşması için ellerinden geleni yaptıklarını ve ÇOMÜ ile de görüşerek fizik tedavi konusunda daha ileri yöntemlerin uygulanabileceği konusunda bilgiler verdi.

Tunahan ÜnsalBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com