Kadın dayanışmasından ziyaret

Çanakkale Güç Birliği Platformu Kadın Komisyonu üyeleri, Kemalpaşa Mahallesinin göreve başlayan kadın muhtarı ziyaret etti.

Çanakkale Güç Birliği Platformu Kadın Komisyonu Başkanı Nadide Altın, komisyon üyeleri Gülten Sertçe, Aynur Ürün, Fikriye Susam, Birten Sarıbaş ve Sena Güneri Kemalpaşa Mahallesi Muhtarlığı görevini üstlenen Leyla Gürel’i muhtarlıkta ziyaret etti. Kadınlar arası dayanışmadan ve birlikten yana olduklarını ifade eden Kadın Komisyonu Başkanı Altın, “Kadınlarımız için her ay eğitim düzenliyoruz. Zor durumda kalan kadınlara elimizden geldiğince destek sunmaya çalışıyoruz. Kadınların yönetim kademelerinde olmalarını önemsiyoruz. Sosyal medyadaki Güçlü Kadınlar grubumuzda 3000’e yakın kadın arasında örnek bir dayanışma sağlıyoruz. Geçen 5 ay içinde yüzlerce kadına destek sunduk. Bugünde Kemalpaşa Mahallesi Muhtarımızı göreve yeni başlaması nedeniyle ziyaret ettik” dedi.

Kemalpaşa Mahallesi Muhtarı Leyla Gürel ise yapılan ziyaretten mutluluk duyduğunu, kadınların kendisini ziyaret etmelerinin anlamlı ve değerli olduğunu ifade etti. Güç Birliği Platformu Kadın Komisyonu üyeleri ziyarette Muhtar Gürel’e de çiçek sunarak her zaman yanında olduklarını ifade etti. Komisyon üyeleri daha sonra ise Melek uysal ve Savaş Yalçınöz’ün “Troyalı Kadınlar” sergisini ziyaret etti.

Haber Merkezi

 

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com