Haftanın filmi: Umut Bahçesi

Koza Gençlik Derneği ofisinin bulunduğu yalı hanında gerçekleştirilen “Koza Sinema Kulübü”  bu hafta 2017 yapımı ‘Umut Bahçesi’ filmini gösterecek.

Koza Gençlik Derneği’nde, bu Cuma günü saat: 18:30’da Yalı Hanında izlenecek olan film  2017 – ABD yapımı ‘Umut Bahçesi’… Dram ve savaş türünde olan film 124 dakika sürüyor.

Yönetmen koltuğunun da Niki Caro’nun oturduğu filmin konusu şu şekilde ilerliyor. Varşova Hayvanat Bahçesi’nin yöneticisi Jan Żabiński (Johan Heldenbergh) ve eşi Antonina Żabiński (Jessica Chastain), hayvanat bahçesinin gelişmesi için tüm imkanları seferber etmekte, hayvanlarla yakından ilgilenmektedir. Ancak bu mutlu hayatları, 2. Dünya Savaşı’nın başlangıcını temsil eden olayla, Nazi Almanyası’nın Polonya’yı işgaliyle uzak bir hayale dönüşecektir. Hayvanların bir kısmı bombardımanda ölür, hayvanat bahçesi kapatılır. Ancak Żabiński çifti boş durmayacak, boş kalan kafeslerde, kendi evlerinde ve hayvanat bahçesine bağlı diğer tesislerde ellerinden geldiğince çok sayıda Yahudi’yi saklayacaktır.

Filmde Jan ve Antonina Żabiński çiftinin gerçek öyküsü, Diane Ackerman’ın yazdığı romandan uyarlanarak beyaz perdeye aktarıldı.

Haber Merkezi

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com