Güzelyalı’ya doğalgaz geldi

Güzelyalı, Mesudiye Tabyası Mesire Alanı karşısında yapımı devam eden Çanakkale Deniz Polisi Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün doğalgaz açılışı yapıldı. Güzelyalı’da bir bina, ilk defa doğalgaz kullanmaya başlamış oldu.

Kömürlü bir havadan temiz havaya geçişin tek çözümü olan doğalgaz ana hattı Güzelyalı’nın girişine kadar olan yerde tamamlandı. Yapımı devam eden Çanakkale Deniz Polisi Eğitim Merkezi Müdürlüğü dün itibari ile doğalgaz kullanmaya başladı.

Aksagaz Kontrol Merkezi Görevlisi Zafer Şahan konuya ilişkin yaptığı açıklamada; “2006 yılından beri  söz vermiş olduğumuz gibi  kent içerisinde gaz akışını sağlıyoruz. Bugünde ilklerden birini başlatıyoruz. Güzelyalı’nın ilk gaz açılışını yapıyoruz. Öncelikli hedefimiz vatandaşa en iyi hizmeti vermek ve Çanakkale’nin  Türkiye’nin en temiz hava sahasına sahip olmasını sağlamaktır. Bugün Çanakkale Deniz Polisi Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nde gaz açılışını yaptık, hayırlı olmasını diliyorum.” diye konuştu.

Güzelyalı halkının ne zaman doğalgaz kullanmaya başlayacağı sorusunda da yanıt veren yetkililer; “Anahat bu alana kadar geldi, hat buradan Güzelyalı içine devam edecek. Hızlı bir şekilde çalışmalara devam ediyoruz. Planlama aşamasındayız. Tarih olarak net bir şey söylemek mümkün değil. Bunu da en hızlı şekilde yapacağız.” dedi.

Dilek Akşen Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com