“CHP sefil bir hale geldi”

AK Parti Grup Başkanvekili, Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, AK Parti Biga İlçe Teşkilatı ve Biga Esnaf Kefalet Kooperatifi üyeleri ile bir araya geldi.

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Biga İlçe Teşkilatı ile kahvaltıda bir araya geldi. Milletvekili Turan yaptığı konuşmada CHP Grup Başkanvekili Engin Altay’ın Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında atmış olduğu tweet’e sert cevap verdi. Ana muhalefet gibi bir partinin üslup sorunu olduğunu belirten Turan, Engin Altay’a şu sözlerle cevap verdi: “CHP, artık Cumhurbaşkanımızla var olabiliyor ancak. Partide açıklama yapan herkes, Cumhurbaşkanımıza hakaret etmeden, küfretmeden konuşamıyor. CHP’nin bu tutumu, siyasi kültürümüzü zehirliyor. Sayın Cumhurbaşkanımızın eleştirilerine dair edecekleri tek laf olmayınca işi hakarete vardırıyorlar. CHP Grup Başkanvekili’nin kurduğu cümleler kabadayı üslubudur. CHP’de yer edinebilmek artık Cumhurbaşkanına hakarete endekslenmiş durumda. Cumhurbaşkanımıza hakaret etmeyen CHP’de bir pozisyona gelemiyor. Bu kadar alçalmış, bu kadar sefil hale gelmiş bir ana muhalefet partisi ile karşı karşıyayız. Bu parti bir ana muhalefet partisi gibi davranmıyor. CHP, artık kendisini mahallenin kabadayısı zanneden, mafya babası dilini kullananların yönettiği marjinal bir yapı haline gelmiştir. Bundan böyle Cumhuriyet Halk Partisi yok, Cumhuriyet Hakaret Partisi var. Bundan böyle hak ettikleri cevabı alacaklar.” dedi.

“BU İŞİN PARTİSİ YOK MİLLET MESELESİ VAR”

Biga Esnaf Kefalet Kooperatifinde de üyelerle bir araya gelen Milletvekili Turan, Afrin Zeytin Dalı harekatı ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Milletvekili Turan burada yaptığı konuşmada; “Afrin herhangi bir operasyon değil. Türk milleti ‘Yürü.’ dedi, Mehmetçik oraya gitti. Hiç kimseye sormadan, hiç kimseye danışmadan, bu ülkenin güvenliği için CHP’si, MHP’si, AK Parti’si bir araya geldi. Ortak akıl ile ordumuzu savaşa değil, terörle mücadeleye gönderdik. Bizim sağımızda birileri devlet kuracakmış ‘Kuramazsın kardeşim.’ dedik. Çünkü orada devlet kurulduğu zaman, o devletin yansıması Türkiye’ye olacak. Afrin dediğimiz yer hemen Hatay’ın yanı. Sınırlarımıza o bölgeden sürekli top atışları oluyor. Buna dur demeyecek miyiz, bu işin partisi yok. Millet meselesi var. Mehmetçik bizim Mehmetçiğimiz.” ifadelerine yer verdi.

Haber MerkeziBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com