Annelerin yardım talebi reddedildi

Türk Anneler Derneği, geçtiğimiz hafta yaptığı açıklama ile “Zeytin Dalı Harekatı”nda görev alan askerlere çağrıda bulunarak yanlarında olduklarını ifade ettiler. Sonrasında Mehmetçik’e yalnızca duygusal olarak destek vermek istemeyen anneler, yardım göndermek istediklerini açıkladılar. Bu talep, cumhurbaşkanlığından gelen yanıtla geri çevrilerek, Türk askerinin tüm ihtiyaçlarının ordu tarafından karşılandığı açıklaması yapıldı.

Türk Anneler Derneği Çanakkale Şubesi, geçtiğimiz hafta ‘Zeytin Dalı Harekatı’nda görev alan askerlere destek olmak amacıyla bir basın açıklaması yaparak askerlere seslenmişti. Türk Anneler Derneği Çanakkale Şubesi Başkanı Belgin Akpınar, yaptığı açıklamanın bir bölümünde “Anne olduğumuz için her zaman her bakımdan hassas davranıyoruz.Türk Anneler Derneği olarak devletimizin yanında olduğumuzu bildirir, anaların dualarının sizleri takip etmesi dileğiyle kaybettiğimiz şehitlerimizin ailelerine sabır şehidimize sabır, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.” şeklinde konuşmuştu.

Türk Anneler Derneği tarafından yapılan basın açıklamasının ardından dernek üyeleri, Afrin’de görev alan askerler için yardım göndereceklerini ifade ettiler. Yardım için derneğin Hatay Merkezi’nden yanıt bekleyen annelere yanıt olumsuz oldu. Dernek temsilcilerinin Cumhurbaşkanlığı’na yaptıkları yardım talebi onaylanmadı. Türk Anneler Derneği’ne Cumhurbaşkanlığı tarafından verilen yanıtta, Türk Ordusu’nun herhangi bir yardıma ihtiyacı olmadığı, her ihtiyaçlarının giderildiği belirtildi.
Türk Anneler Derneği Çanakkale Şube Başkanı Belgin Akpınar, “Hatay’dan aldığımız bilgilere göre; Cumhurbaşkanlığı ile yapılan görüşmelerde olumlu yanıt alınamadı. Ordumuzun herhangi bir yardıma ihtiyacı olmayacak kadar güçlü olduğu cevabını aldık. Bizler anneler olarak askerimizin her zaman yanındayız. Şu anda bir ihtiyaçları olmadığını öğrendik ancak herhangi bir durumda bizler her zaman buradayız.”

Yıldız Sağlam

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com